معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به رشد بیش از ۷۰ درصدی جمعیت شهرنشین در ایران،‌ گفت: آمارها حاکی از آن است که بیش از ۵۰ درصد جمعیت دنیا، شهرنشین هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حامد مظاهریان در نشست هم‌اندیشی استادان، مدیران و صاحبان صنعت ساختمان با اشاره به اینکه ایران در مقام یازدهمین کشور در ساخت بناهای بلند در کل دنیاست، افزود: بناهای بلند واقعیت امروز شهرهای معاصر هستند که به دلیل استفاده حداکثری از زمین و منابع و تاسیسات به عنوان یک راهکار حل مشکلات شهری پیش روی کارشناسان و صاحب نظران و در عین‌حال، دست‌اندرکاران ارشد قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: آمارهای بین‌المللی نشان می‌دهند که بیش از ۵۰ درصد جمعیت دنیا، شهرنشین هستند و این آمارها در ایران به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.
وی عنوان کرد: هبیتات ۳ که در ماه‌های گذشته در اکوادور با حضور وزیر راه و شهرسازی به عنوان نماینده ایران و سایر کشورهای دنیا برگزار شد، پیامدهای روشنی داشت که با بندهای مختلفی که تمامی کشورهای دنیا بر روی آن به جمع بندی رسیدند دورنمای جمعیت شهرنشین و شهرهای آینده را برای ۲۰ سال آتی ترسیم کرد و ایران نیز به آنها پایبندی نشان می‌دهد و موارد متعدد آن را در دستور کار شهرهای خود قرار خواهد داد.

35225

کد خبر 617805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس A1 ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۰
    3 1
    خوب روستاهای ایران امکانات ندارند و مردم مجبور به ترک انها هستند.روستا ها بایدعلاوه برجاده اسفالت،اب اشامیدنی،گاز کشی،برق و...به اینترنت هم متصل شوند...