مهر نوشت : امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند تضمین کننده آینده نیست و روح انقلاب باید در دانشگاه‌ها باشد.

به گزارش خبرآنلاین ،آیت الله مصطفی علما در خطبه های عبادی- سیاسی جمعه این هفته کرمانشاه با بیان اینکه همه خواهران، برادران و خودم را توصیه به تقوا و دوری از معصیت می کنم گفت: تقوا یک سرمایه الهی است و باید از این سرمایه تقوا خوب استفاده کنید.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه با صدق، سلامت و درستی کار کنید افزود: سعادت ما را این دو نکته تضمین می کند.

امام جمعه کرمانشاه تاکید کرد: صادق بودن، درست عمل کردن و درستکار بودن برای هرکس در هرجا که باشد واجب است و انسان را نجات می دهد.

وی صدق را زینت انسان دانست و گفت: انسان باید از یک سری چیزها بگذرد تا صادق باشد و این نکته را در زندگیش تبیین کند.

آیت الله علما بر الگو قرار دادن ائمه معصومین در زندگی تاکید کرد و گفت: آنها هم مثل ما فراز و نشیب زندگی داشته اند اما یک سر سوزن از مرز تقوا و صداقت در زندگی خارج نشده اند. لذا اگر ما این معصومین را الگوی خود قرار دهیم امدادهای غیبی هم شامل حالمان می شود.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت علی(ع) مبنی بر داشتن تقوا در زندگی، گفت: ایشان می فرماید تقوا را اساس زندگی قرار دهید.

خطیب جمعه کرمانشاه تصریح کرد: بنا به فرمایشات علی(ع)، ظاهر و باطن ما را خدا می بیند و به عبارت دیگر ما در محضر خدا هستیم، لذا باید از ذهن و اعمالمان مراقبت کنیم و بدانیم که خداوند به آنها آگاه است. مواظب باشیم چندسالی که در دنیا هستیم با سلامت عبور کنیم و وارد وادی دارالسلام شویم.

وی در ادامه اشاره ای نیز به مناسبت های پیش رو داشت و گفت: ۱۲ دی مصادف با آغاز سال میلادی جدید است و این ایام را به هم وطنان مسیحی تبریک می گوییم.

آیت الله علما با اشاره به ۱۳ دی مصادف با واقعه نوشتن نامه توسط امام (ره) به گورباچف، گفت: گورباچوف یک ابر قدرت بود و امام(ره) این پیرمرد که هیچ نداشت با دست خالی به آن ابرقدرت نامه نوشت و او را دعوت به اسلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه تربیت دینی و اسلامی آثاری دارد، افزود: هم اکنون او ۶۰۰۰ کلاهک هسته ای دارد و می تواند ده ها مرتبه کره زمین را زیر و رو کند اما امام(ره) با آن قدرت تربیت دینی به او نامه نوشت.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به ۱۴ دی مصادف با میلاد حضرت عبدالعظیم حسنی گفت: ایشان در محضر امام علی(ع) می نشسته و اعتقاداتش را هر از گاهی تجدید نظر و بیان می کرده که برای همه ما درس است.

وی اشاره ای نیز به ۱۹دی مصادف با شهادت تیمسار سرلشکر منصور ستاری در سانحه هوایی داشت و گفت: انشاءلله خدا به علو درجاتشان بیفزاید.

آیت الله علما با اشاره به ۱۶ دی مصادف با شهادت سید حسن علم الهدا در صحرای هویزه به هم راه تعدادی از همرزمانش که دانشجو بودند، گفت: مقام معظم رهبری می فرماید: فضایی که در آن نبض انقلاب نزند تضمین کننده آینده نیست.

وی تاکید کرد: روح انقلاب باید در دانشگاه باشد، چرا که فردا این ها مسئولیت ها را در کشور به عهده خواهند داشت.

خطیب جمعه کرمانشاه با بیان اینکه این شهدای هسته ای هم تربیت شده همین دانشگاه ها هستند، خاطرنشان کرد: مسئول و غیر مسئول بدانند دانشگاهی که در آن نبض انقلاب نزند تضمین کننده آینده نیست.

وی تصریح کرد: فضای دانشگاه علاوه بر شور و نشاط باید فضای سلامت باشد، لذا امام (ره) روی حوزه و دانشگاه تاکید بسیار داشت.

وی اشاره ای نیز به سالروز حماسه عاشورایی ۹ دی داشت و گفت: ۹ دی روز بصیرت ملت ایران است و دنیا را بیدار کرد. در واقع ۹ دی نمونه قدرت مردمی است، چرا که نه کسی برای آن برنامه ریزی و نه تبلیغ کرد و مردم خودجوش به خیابان ها آمدند و همه فتنه گران محو شدند.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه این قدرت اسلامی است که ما باید آن را تقویت کنیم گفت: حدود ۴۰ سال است از انقلاب می گذرد و با همه مشکلاتی که وجود دارد مردم نادیده می گیرند و می آیند و از انقلاب و نظامشان دفاع می کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: دشمن دزدی است که قصد تصرف خانه ما را دارد و گاهی با لبخند، گاهی تشر و... به میدان می آید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: ببینید آمریکا چه با ما کرده است؟ لذا جا دارد بصیر و آگاه باشیم.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسمات بزرگداشت ۹ دی در استان گفت: رهبری فرمودند ۹ دی ماندگار شد و جا دارد این به عنوان درس برای دیگران مطرح باشد.

 

48

کد خبر 617910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =