رئیس خانه صنعت و معدن ایران: تولید یکی از اصول اساسی صادرات کشور است

رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه یکی از اصول مهم‌ صادرات بحث تولید است، گفت: در کشور ما 80 هزار واحد صنعتی فعال وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، سید عبدالوهاب سهل آبادی در بیست و دومین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در تالار پتروشیمی تبریز، گفت: در کشوری که 80 هزار واحد صنعتی دارد تولیدکنندگان باید به نحوی مشکلات برون سازمانی خود را حل کنند، ما نیاز به کیفیت، بسته‌بندی و... داریم، ولی قیمت تمام‌شده با وجود مسائل حاضر سر به فلک می‌گذرد.
وی تصریح کرد: مگر می‌شود در شرایطی که تسهیلات بانکی برای جامعه کار و تولید به وجود آورده، بدهی‌های معوق غلطیده روی هم صنعت را در ستادهای تسهیل با استمهال و بهره حل کنید، بهره‌هایی که روز به روز اضافه می‌شود.
سهل آبادی اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت کشور و رکود اقتصادی قابل توجه، مردم آذربایجان‌شرقی بسیار می‌کوشند و همواره پیشتاز عرصه تجارت و صادرات هستند.
وی با بیان اینکه یکی از اصول مهم‌ صادرات بحث تولید است، افزود: مگر می‌شود در شرایطی که تسهیلات بانکی برای جامعه کار و تولید به وجود آورده، بدهی‌های معوق غلطیده روی هم صنعت را در ستادهای تسهیل با استمهال و بهره حل کنید، بهره‌هایی که روز به روز اضافه می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه علاقه خاصی به تبریز دارم و همت، بزرگواری و رشادت‌های اهالی تولید در این شهر مثال‌زدنی است، افزود: ناوگان حمل و نقل دنیا ریلی است و اگر انتظار داریم صادرات ما ارتقا و رتبه کسب و کار ما بهبود یابد، باید فکری به حال این حمل و نقل فرسوده داشته باشیم.

عبدالوهاب سهل آّبادی تاکید کرد: امید است سعی شود رفع موانع تولید به ستاد تسهیل و استمهال وام‌ها با بهره‌های 18 درصدی و بالاتر خلاصه نشود بلکه منابع انسانی و مالی به درستی مدیریت شود، سهم تولید از درآمد هدفمندی فراموش شده است و کم کم ما تولیدکنندگان نیز این سهم خود را فراموش می‌کنیم.

46

کد خبر 618141

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =