رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با ولید معلم وزیر خارجه سوریه گفت: پیروزی حلب فتح الفتوح است و دوست و دشمن سوریه به این مساله اقرار دارند.

به گزارش خبرآنلاین، علی اکبر ولایتی روز یکشنبه در دیدار با ولید معلم افزود: وقتی برادران سوری به ایران می آیند، در حقیقت با میهمانان خود گفت و گو نمی‌کنیم بلکه خودشان میزبان هستند و ایران خانه دوم آنهاست.

وی ضمن تبریک پیروزی حلب ادامه داد: امیدواریم که ایران را مانند همیشه منزل دوم خود بدانید. می‌دانید که جمهوری اسلامی در گذشته با سوریه رابطه استراتژیک و طولانی مدت داشته که این از زمان آقای حافظ اسد بوده و ادامه خواهد داشت.

معلم: فرصتی تازه برای مشارکت در ساخت سوریه

ولید معلم در ادامه این دیدار با بیان اینکه آزادسازی جلب پیروزی مشترک برای سوریه و ایران بود، گفت: همه تلاش های جبهه مقاومت دست به دست هم داد تا این پیروزی حاصل شود.

وی اضافه کرد: پس از این پیروزی، باید می اندیشیدیم که چگونه از آن برای حل بحران سوریه بهره برداری کنیم. به همین جهت با همکاری ایران، روسیه و سوریه، در پی آن بودیم تا عملیات جنگی متوقف شده و درها برای گفت و گوهای سوری سوری باز شود.

وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: آزادسازی حلب و متوقف شدن عملیات نظامی برای علاقه مندان به مشارکت در ساخت آینده سوریه، فرصتی تازه است.

سوء استفاده از اجلاس آستانه ممنوع/با مسائل سوریه همساز نباشند منزوی می شوند

معلم ادامه داد: اگر بعضی از این افراد گمان کرده اند که می توانند از اجلاس دوم سوء استفاده کرده و مسائلی را مطرح کنند که با مسائل سوریه همساز نباشد، در حقیقت خودشان را منزوی کرده و این فرصت را از دست خواهند داد.

وی اضافه کرد: برای اینکه گفت و گوهای آستانه با موفقیت همراه باشد، باید این گروه های مسلح خود را از تروریست های جبهه النصره و داعش جدا کنند. باید این گروه ها از محیط پیرامونی حلب عقب نشینی کرده تا ساکنان این شهر احساس امنیت کنند.

معلم افزود: اینها شاخصه ها و نشانه هایی است که آن ها باید به آن عمل کنند تا نشان دهند برای حل بحران سوریه به راه حل سیاسی گرایش دارند چراکه کسانی که در حلب پیروز شده اند ما هستیم نه آنها.

وزیر خارجه سوریه ضمن تشکر از مردم، دولت و مقام معظم رهبری برای حمایت از سوریه گفت: این حمایت ها در زمینه های سیاسی، اقتصادی و نظامی برای از بین بردن تروریسم جهانی و پیدا کردن راه حل سیاسی جهت از بین بردن بحران سوریه انجام شد.

معلم گفت: ما از هماهنگی سه گانه میان ایران، روسیه و سوریه خرسندیم چرا که این هماهنگی اثربخشی خود را در جهت از بین بردن تروریسم نشان داده و نشان می دهد. درودها و قدردانی ما را به محضر امام خامنه ای که رهبری های خردمندانه ایشان در جهت مبارزه با تروریسم بود، ابلاغ کنید.

52310

کد خبر 618530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳
    3 0
    گور خوابی هم نوعی فتح الفتوح است