سامسونگ اعلام کرده که در هفته آینده دلایل انفجار در نوت 7 را به‌صورت رسمی اعلام خواهد کرد اما مستندات لورفته حکایت از این دارد که دلیل اصلی باتری نبوده است.

به گزارش خبرآنلاین، مدارک  لورفته فنی از گلکسی اس 8 نشان می‌دهد که کمپانی SDI متعلق به سامسونگ باتری‌های پرچم‌دار 2017 را می‌سازد و اگر این باتری‌ها ایراد ساختاری داشتند، هرگز در سری آینده استفاده نمی‌شدند.

گناه اصلی در ماجرای انفجار نوت 7 به گردن واحد ساخت باتری SDI افتاد، هرچند بعداً انفجار نوت 7 با باتری‌های چینی نیز معضل را دوچندان کرد، اما همچنان باتری مقصر اصلی شناخته شد.

بعداً تحقیقات مستقل نشان داد دست‌کاری های مهندسان سامسونگ برای کمتر کردن زمان شارژ باتری عامل انفجار بوده است که البته آنها این موضوع را بر عهده نگرفتند و برخی نیز به گردن تراشه کوالکوم برای شارژ سریع انداختند که عملاً این موضوع و دست‌کاری رد شد.

سامسونگ قمار بزرگ خود را برای جبران شکست در نوت 7 با گلکسی اس 8 کرده و مدل 6 اینچی نیز قرار است عرضه کند و اگر باتری ساخت SDI خراب بود، قطعاً از آن در سال 2017 استفاده نمی‌کرد و این داستان نشان می‌دهد مشکل جای دیگر بوده است.

سامسونگ باتری سری 2017 گوشی‌های Galaxy A ازجمله A3،A5 و A7 را از کارخانه SDI می‌گیرد و باتری A7 در حجم 3600 میلی‌آمپر یعنی 20 درصد بزرگتر از نوت 7 را همین کارخانه تولید کرده است و اگر یک درصد هم باتری‌های SDI خراب بودند، سامسونگ چنین ریسکی را نمی‌کرد.

گزارش اولیه ازآنچه قرار است هفته آینده منتشر شود از فاکتوری به نام «نقص استراتژیک» نام می‌برد که عامل انسانی و فنی را در بخش‌های مهندسی فاش می‌سازد. به‌هرحال باید تا هفته آینده و انتشار رسمی گزارش صبر کرد.5656

کد خبر 619740

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =