ایسنا نوشت: وزیر کشور تاکید کرد: باید مشکلات برگزاری نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در جلسه‌ای با حضور استاندار و شهردار تهران رفع شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی در یکصد و سی و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور که با دستور کار بررسی مشکلات ترافیک شهر تهران و با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، افزود: مقرر بود نمایشگاه‌های کوچک با بازدید کننده‌های محدود در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران (سایت سئول) برگزار شود بنابراین اگر تا جلسه بعدی شورای عالی ترافیک برنامه زمانبندی مناسب برای برگزاری نمایشگاه در این محل ارایه نشود، حتما برگزاری نمایشگاه در سایت سئول را ممنوع می‌کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه در تهران مهمتر از مسئله ترافیک، مسئله‌ای وجود ندارد گفت: لذا حتما باید شورای ترافیک تهران هر ماه یک جلسه تشکیل دهد اما متاسفانه تعداد جلسات این شورا در سال‌های گذشته محدود بود لذا باید به صورت ماهانه و منظم جلسات این شورا تشکیل شود. اگر نیاز است حتی هر ماه دو جلسه تشکیل شود.

وی افزود: باید برای گره‌های ترافیکی در ساعات و ایام خاص تدبیر مناسب اندیشیده شود و با کنترل این نقاط ترافیکی از گسترش ترافیک در سایر نقاط شهر تهران جلوگیری شود. در حال حاضر بر اساس گزارش‌های اعلام شده در تهران چند نقطه وجود دارد که ترافیک از آنجا آغاز و بعد به سایر نقاط گسترش پیدا می‌کند.

وزیر کشور در خصوص توسعه خطوط مترو در تهران و سایر کشور گفت: دولت در صدد است 2000 واگن خریداری کند و بزودی نیز قرارداد این 2000 واگن منعقد می‌شود. امیدواریم پس از خریداری این واگن‌ها حداقل 1000 واگن به شهر تهران اختصاص پیدا کند.

وی همچنین در خصوص قطارهای حومه‌ای نیز گفت: وزیر راه و شهرسازی در خصوص قطارهای حومه‌ای پیگیر هستند و برنامه خوبی نیز در دستور کار دارند. البته این موضوع باید در اولویت قرار بگیرد و اگر در این راستا لازم است باید موضوع به کمیسیون کلانشهرها ارسال شود تا پس از بررسی کمک‌های لازم انجام شود. بی تردید این کمیسیون که در ابتدای دولت یازدهم تشکیل شد اقدام موثر و شایسته‌ای بود و تا به امروز نیز نتایج بسیار خوبی داشته است.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: از شهرداری تهران انتظار داریم هر موردی که جهت کاهش حجم ترافیک شهر تهران نیاز است به صورت اولویت دار ارائه کند تا دولت کمک‌های لازم را برای تحقق این مهم انجام دهد.

وی همچنین به لزوم افزایش آموزش‌های عمومی در حوزه ترافیک اشاره کرد و افزود: آموزش‌های عمومی نقش و جایگاه بسیار مهمی دارند ، ولی متاسفانه در این حوزه اقدامات زیادی انجام نشده است.

به گفته وزیر کشور، اعتباری از محل جریمه‌ها برای آموزش‌های عمومی اختصاص پیدا کرده، لذا باید برنامه ریزی جدیدی انجام شود تا از ظرفیت‌های شبکه‌های اجتماعی نیز بهره بگیریم و مرتب به مردم این پیام‌ها را ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: باید اعمال اقتدار بیشتر نیروهای پلیس راهور را در سطح شهر تهران شاهد باشیم و در این جهت هر کمکی که نیاز باشد انجام خواهیم داد.

وزیر کشور با اشاره به راه اندازی سامانه یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) نیز گفت: برای راه اندازی این سامانه زحمات بسیاری کشیده شد و یکی از توفیقات بزرگ دولت یازدهم محسوب می‌شود که با همکاری همه دستگاه‌ها محقق شد. در حال حاضر حدود 450 مرکز در سراسر کشور به این سامانه متصل هستند اما باید به طور کامل اجرایی شود. هر کجا که نقصی وجود دارد ما آماده کمک برای رفع نقایص هستیم.

وی در خصوص تردد ماشین آلات سنگین در محدوده شهر به ویژه در ساعات شب و حمل کالا در طول روز که یکی از مسائل مطرح شده در این جلسه بود گفت: باید در این خصوص برنامه‌ای زمانبندی شده به شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور آورده شود تا پس از تصمیم گیری ابلاغ شود.

رحمانی فضلی در خاتمه در خصوص بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها نیز گفت: باید این بدهی‌ها مشخص شود تا نسبت به پرداخت آنها اقدام شود.

۴۷۴۷

کد خبر 619926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
    0 0
    همه کاری می شود الا تقویت حمل و نقل عمومی آقا وزیر صنایع دست بردار از حمایت این خودرو سازها. به خدا اگر حمل و نقل عمومی درست بشه مهندسهای خودرو ساز هم استعدادشون شکوفا می شه کارهای بهتری انجام می دهند. اونها هم از بس تو ترافیکند نمی تونند ماشینهای بهتری تولید کنند. ولی افسوس که شما خیلی پیری و حاضر نیستی حرف حساب گوش کنی.