ارومیه برای چندمین روز در سال ۹۵ بعنوان آلوده ترین شهر ایران معرفی شد ولی هیچ خبری از تعطیلی احتمالی مدارس و یا اعلام از سوی مسئولین کشوری صورت نپذیرفت.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، درحالی که ارومیه شهری صنعتی نیست، امروز با اعلام مركز كنترل و پايش محيط زیست کشور با شاخص ۱۵۲ بعنوان ناسالم ترین مرکز استان و کلانشهر اعلام شد..

این شاخص درحالی اعلام شد که شاخص شهر تهران بعنوان پایتخت کشور ۱۴۲، کرج ۱۵۱ و اهواز ۱۱۴ بود و مسئولین در اینباره واحدهای شن و ماسه و برخی واحدهای آلوده کننده را در تهران تعطیل کردند ضمن اینکه مدارس ابتدائی نیز در این راستا نیز تعطیل اعلام شدند، با این حال ارومیه که شاخص آلودگی اش بمراتب بالاتر از تهران بود، مسئولین تنها به حذف زنگ ورزش در این شهر بسنده کردند.

از طرفی ارومیه این روزها از نبود بارش در ۶ ماهه دوم رنج می برد و در حالی که دریاچه ارومیه در وضعیتی خطرناک و در آستانه خشک شدن قرار دارد نزدیک به ۳ هفته دمایی ثابت و بین ۱۰ تا ۱۴ درجه زیر صفر را داشته است و سکون هوا در این مدت بر آلودگی بیشتر هوا افزوده است.

بهرحال امیدواریم مسئولین کشوری و استانی توجه اندکی هم به مراکز دیگر استان ها که وضعیتی خطرناک تر از تهران در بخش آلودگی هوا دارند داشته باشند.

46

کد خبر 621172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =