19 دی 1365 یعنی درست 30 سال پیش از آنکه خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایران را به سوگ بنشاند، عملیات کربلای 5 آغاز شده بود.

به گزارش خبرآنلاین، هاشمی در کتاب «اوج دفاع» که مربوط به خاطرات او از سال 65 است، خاطره مربوط به 19 دی این سال را چنین آغاز می‌کند: «ساعت چهار بامداد است و در گلف اهواز هستیم. ساعت دو و 15 دقیقه بامداد، آقای سنجقی بیدارم کرد و اطلاع داد پیشروی آغاز شده و چهار واحد ثارالله، فجر، عاشورا و سیدالشهدا خط ها را شکستند. بلند شدم و وضو را گرفتم برای نماز شب. احساس کردم حال عبادت دارم. این اثر شکست قبلی است که من را بیشتر متوجه به خدا کرده است. لابد روی دیگران هم چنین اثری داشته است. بالعیان اثر شکست را در ساختن انسان ها و شکستن غرورها در وجود خودم لمس می کنم و این نعمت عظیم الهی را می بینم که بندگانش را با تلخی و مشکلات می سازد و از انحراف و غفلت نجاتشان می دهد. 
مدتی است که لذت عبادت را خوب درک نمی کنم. عدم توفیق در عملیات گذشته که کربلای چهار نام گرفت، ضربه بیدار کننده ای بود. نماز شب را و دعای کمیل و دعای صباح و مناجات راجین را با حال و میل خواندم. دو ساعتی را خوابیدم و پس از اذان صبح برای نماز برخاستم. حالی شبیه دوران زندان که از بهترین حالات عرفانی ام بود، داشتم. احساس رضایت از تقدیر الهی سبکم کرده است.»

او در ادامه این خاطرات، جزئیاتی از اولین روز اجرای عملیات بیان می‌کند و سپس خاطره خود در این روز را چنین به پایان می‌برد: «عصر برای رفع خستگی در جاده اهواز از دزفول رفتیم. کاهو خریدیم و همانجا خوردیم».
29213

کد خبر 621345

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =