انصاری‌فرد: اردوی دبی از دو ماه پیش مشخص شده بود/ وزیر و بزرگترها به تیم ملی کمک کنند

مهاجم تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید اگر کسی معتقد است امکاناتی که در اختیار این تیم قرار گرفته "قابل رقابت" است، حداقل یک زمین تمرین مناسب و استاندارد برای تمرینات تیم‌ملی نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کریم انصاری فرد که به تازگی به تیم المپیاکوس یونان پیوسته است، درباره وضعیت تیم ملی پس از پایان دور رفت رقابتهای انتخابی جام جهانی، شرایط این روزهای فوتبال ملی و ادامه دیدارهای این تیم در مسابقات مهم پیش رو گفت.

حتما با وجود انتقالت از پانیونیوس به المپیاکوس، در جریان اتفاقاتی که در اطراف تیم ملی افتاده بوده ای؟
بله طبیعی است که من هم مثل بقیه این اتفاقات را دنبال کرده باشم. واقعیت این است که در این برهه حساس تیم ملی نیاز به حمایت دارد و نباید برای آن حاشیه و درگیری به وجود بیاوریم. شاید حرف کلیشه ای باشد اما واقعیت است که صعود تیم ملی به جام جهانی برای همه خوب است، چه از بچه ای که در رده نوجوانان بازی می کند تا بازیکنانی که در رده بزرگسالان حضور دارند. دقیقا به خاطر همین مساله است که در همه جای دنیا ترجیح و اولویت در عمل با تیم ملی است.
اما خب شاید درگیری منافع باشگاهی با منافع ملی هم واقعیتی است که نمی شود کتمان کرد.
این درگیری و کشمکش اتفاق خوبی نیست و مطمئنا هر دو ضرر می کنند. الان شما ببینید تیم ملی بدون باخت و بدون حتی یک گل خورده صدر جدول است اما این تضمینی نیست که تیم ملی حتما به جام جهانی صعود کند. خدایی ناکرده یک نتیجه بد می تواند شرایط را کاملا عوض کند. فاصله امتیازی با تیمهای دیگر کم است، بنابراین باید طوری عمل کنیم که وضعیتمان تثبیت شود. خیلی وقتها در اینطور مسابقات در روز آخر کار به تفاضل گل می کشد، بنابراین وقتی نداریم که از دست بدهیم. موضوع تیم ملی نه تنها در ایران بلکه در همه جای دنیا از حساسیت بالایی برخوردار است و به همین خاطر حتی در لیگهای اروپایی، این تیمهای باشگاهی هستند که خودشان را با برنامه هایی که فدراسیون فوتبال برای تیم ملی داده هماهنگ می کنند.
شاید باشگاهها هم سرمایه گذاری می کنند و هوادارانشان انتظار دارند که نتیجه بگیرند.
ببینید در این سه، چهار سال که در مجموع در فوتبال اروپا حضور دارم حتی یک بار هم نشده بشنوم که باشگاهی به برنامه های تیم ملی اعتراض کند. برنامه و اردوهای تیم ملی مشخص است و بر اساس آن باشگاهها از برنامه فدراسیون تبعیت می کنند. مثلا باشگاهها می دانند که دو ماه بعد برنامه تیم ملی یونان چیست بنابراین از آن تبعیت می کنند و حد و حدود و احترامشان را نگه می دارند.
برخی معتقد بودند که اردوی دوبی به یکباره برای تیم ملی در نظر گرفته شد.
شما مطمئن باشید که کادر فنی تیم ملی از قبل این برنامه را داده بوده است. با شناختی که از کادر فنی تیم ملی وجود دارد، امکان ندارد که یک دفعه چنین اردویی برنامه ریزی شده باشد. حتی یادم می آید پیش از سفر تیم ملی به مالزی برای دیدار با سوریه، سرمربی تیم ملی در یکی از جلسات تمرینی تیم ملی به خبرنگاران گفته بود که ژانویه در دوبی اردو داریم. این نشان می دهد که حداقل دو ماه قبل از اردوی زمستانی تیم ملی، این برنامه وجود داشته است. البته نگاه به گذشته دیگر سودی ندارد. اما درگیر یک موضوع هستم و آن اینکه الان که تیم ملی صدر جدول قرار دارد، این همه مشکل داریم، فکر می کنم اگر یک پله پایینتر بودیم، دیگر شاهد دعوای علنی می بودیم. باور کنید این اتفاقات اصلا به نفع فوتبال ایران نیست چون هر دو طرف ضرر می بنینند و این به فوتبالمان لطمه می زند.
فکر می کنی راه حل چیست؟
فکر می کنم بزرگترهای ورزش از جمله وزیر محترم و پیشکسوتان باید پا پیش بگذارند و آرامشی حاکم کنند. الان دعوایی هم که به وجود آمده دعوای شخصی نیست. اینطور نیست که مثلا سرمربی تیم ملی به خاطر قرارداد یا حقوقش مشکلی داشته باشد. او برای تیم ملی خوب می خواهد و اگر اردویی برگزار می شود، کسی در اردو تفریح نمی کند. تیم ملی به اردو می رود که آماده شود. الان کی روش تنهاست اما باید بدانیم که او اگر جیزی می خواهد برای تیم ملی است نه برای خودش. همانطور که گفتم امیدوارم این مشکل ختم به خیر شود. باید دست به دست هم بدهیم از فوتبالمان در آسیا و حتی جهان دفاع کنیم. باور نمی کنید، وقتی من برای قرارداد به المپیاکوس آمدم اینجا از مدیر باشگاه تا سرمربی تیم همه از من درباره وضعیت کی روش می پرسیدند. به هر حال اتفاقاتی که برای تیم ملی می افتد بازتاب جهانی دارد و باید بدانیم که در تیم ملی جایی برای اشتباه نیست.
سوال آخر هم شاید تکراری باشد اما همیشه معمولا از دغدغه های اصلی فوتبال ایران بوده است. امکاناتی که در یونان وجود دارد چه قدر با امکاناتی که در ایران می بینی قابل مقایسه است؟

ببنید من اصلا به امکانات کاری ندارم. تنها سوالم درباره اولین ابزاری است که یک مربی یا یک فوتبالیست به آن نیاز دارد. "زمین تمرینی" اولین چیزی است که در فوتبال اهمیت دارد اما من از مسوولی که امکانات تیم ملی را قابل رقابت عنوان کرده می خواهم یک زمین درست و حسابی و استاندارد در تهران برای تمرین کردن تیم ملی به ما نشان دهد. اگر به ما این زمین تمرین را با مشخصات حرفه ای به ما نشان داد، اصلا کسی دیگر درباره امکانات بعدی حرفی نمی زند. این یک واقعیت است که تیم ملی فوتبال ایران به عنوان بهترین تیم آسیا حتی یک زمین تمرین هم ندارد. این پیش پا افتاده ترین وسیله ای است که یک تیم فوتبال به آن نیاز دارد. ما که این زمین تمرین را ندیدیم اما اگر کسی مدعی است که امکانات موجود "قابل رقابت" است، لطفا به ما یک زمین تمرین نشان بدهد تا ما بدانیم اشتباه می کنیم.

256 41

کد خبر 623656

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • حمید RO ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
  3 3
  آقا کریم ، راستی چرا خود شما تو این اردو شرکت نکردید
 • بی نام A1 ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
  4 2
  واقعیت اینه که وجود کیروش نون خیلی ها رو بریده و باید بره تا آروم بشوند.