آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت آشیانه بالگرد و پایگاه امداد هوایی استان ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ساخت آشیانه بالگرد و پایگاه امداد هوایی استان ایلام قرار است در بازه زمانی یکساله با 70 میلیارد ریال اعتبار در زمینی به وسعت پنج هکتار انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام در این خصوص اظهار داشت: 30 میلیارد ریال از اعتبار مصوب این طرح از سوی مدیریت بحران استان تامین شده و 40 میلیارد باقی مانده نیز به تدریج و در جریان ساخت طرح از سوی جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران استان ایلام تامین و تخصیص می یابد.

احمد کرمی با بیان اینکه این طرح شامل چند بخش است، اضافه کرد: 20 میلیارد ریال برای احداث آشیانه، سوئیت های مسکونی و انبارها، 20 میلیارد ریال برای خرید زمین از راه و شهرسازی و ایجاد زیرساخت هایی چون آب، برق، گاز و راه هزینه می شود.
به گفته وی، 10 میلیارد ریال برای آماده سازی و آسفالت محوطه آشیانه بالگرد هزینه خواهد شد و 20 میلیارد ریال دیگر نیز برای احداث ساختمان اداری و انبار معاونت امداد و نجات هلال احمر در نظر گرفته شده است.

کرمی گفت: ساختمان اداری معاونت امداد و نجات هلال احمر استان ایلام بعد از اجرا و احداث آشیانه بالگرد و پایگاه امداد هوایی، به منظور کاهش هزینه های نگهداری در این محل استقرار پیدا می کنند.

گفتنی است ؛ بالگردی که امروز کار ساخت آشیانه و محل استقرار آن آغاز شد به دنبال آتش سوزی های وسیع سال گذشته عرصه های جنگلی و طبیعی استان ایلام با هدف تسریع در جابجایی و پشتیبانی نیرو، مواد غذایی و دیگر تجهیزات و ملزومات امدادی در مواقع بحرانی و مخاطره آمیز احتمالی از سوی جمعیت هلال احمر در ایلام مستقر خواهد شد.

 

۴۸

کد خبر 623765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =