ایسنا نوشت: رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از ایجاد دسترسی جدید برای نجات محبوس‌شدگان پلاسکو خبر داد.

اقبال شاکری با اعلام آخرین تصمیم‌گیری مدیران عملیات آواربرداری پلاسکو، گفت: براساس آخرین تصمیم‌گیری‌های انجام شده که با حضور شهردار تهران و مدیران عملیاتی انجام شد، کارشناسان نقشه موتورخانه ساختمان پلاسکو را بررسی کرده و طی بازدید از زیرزمین پاساژ مجاور که معروف به بازار کویتی‌ها است قرار شد امدادرسانی از این مسیر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه زیرزمین بازارکویتی‌ها که جنب پلاسکو قرار دارد، همتراز با موتورخانه پلاسکو است، گفت: تصمیم گرفته شد که با ایجاد حفره در دیواره زیرزمین بازار کویتی‌ها به موتورخانه پاساژ پلاسکو که احتمال داده می‌شود تعدادی از افراد در آن محبوس شده باشند، برسیم.

شاکری با بیان اینکه پیش از این نیز چند حفره برای رسیدن به محبوس‌شدگان ایجاد شده بود اما به دلیل مواجهه شدن با انباشت نخاله و آوار دسترسی به محبوس‌شدگان امکان‌پذیر نبود، گفت: بر همین اساس از آنجایی که این موتورخانه در نزدیکی زیرزمین بازار کویتی‌ها است قرار شده است که از این محل جدید عملیات انجام شود.

وی گفت: امیدواریم این حفره جدید باعث شود که به محبوس‌شدگان دسترسی پیدا کنیم، در حال حاضر با استقرار دستگاه‌های پیشرفته و امدادگران در حال حفر تونل از زیرزمین بازار کویتی‌ها به پلاسکو هستیم و امیدواریم با دعای خیر مردم بتوانیم با این راه به محبوس‌شدگان دسترسی پیدا کنیم.

۴۷۴۷

کد خبر 625824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =