ایلنا نوشت: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیام تسلیتی به مناسبت شهادت تعدادی از عزیزان ایثارگر و فداکار آتش نشان در حادثه پلاسکو به آنان ادای احترام کرد.

متن پیام تسلیت علی اکبر ولایتی به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

"ومن احیاها فکانما احیاالناس جمیعا"

آتش نشانان عزیز که همیشه نام آنان با فداکاری و ایثار عجین بوده و هست بار دیگر در اذهان ملت بزرگ و شریف ایران نام خود را به بزرگی و عظمت ثبت نمودند و یاد شهدای حادثه دلخراش آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکوی تهران برای همیشه رنده خواهد بود.

بی‌تردید نمی‌توان بزرگی و عظمت انسان‌های شریفی که جان خود را برای احیاء و نجات دیگر انسان به به خطر می اندازند توصیف نمود، انسان های فداکاری که مخلصانه و ایثارگرانه با علم و آگاهی به خطرات، در این مسیر گام نهادند و چون همیشه در کنار مردم شریف ایران و این بار در حادثه پلاسکو ، حضور یافتند و تعدادی از این عزیزان نیز به شهادت رسیدند.

دلاور مردانی که برای خاموش نمودن آتش و نجات جان انسان ها عاشقانه و با گذر از خود برای نجات انسان‌های گرفتار به آتش زدند و خود خاموش شدند هر چند که ایثارگری آنان زنده خواهد ماند .

این ضایعه تاسف بار را به همه آتش نشانان و نیروهای امدادی کشور و خانواده های داغدار ایشان و ملت بزرگ ایران اسلامی تسلیت عرض نموده، برای شهدای حادثه درجات عالی و برای خانواده‌های داغدار صبر آرزومندم.

شورای نگهبان شهادت جمعی از آتش‌نشانان فداکار کشورمان را تسلیت گفت
همچنین شورای نگهبان در پیامی شهادت جمعی از آتش‌نشانان کشورمان در حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکوی تهران را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

خبر حادثه ناگوار آتش‌سوزی ساختمان پلاسکوی تهران و در پی آن کشته شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان به ویژه عده‌ای از آتش‌نشانان شجاع و فداکار باعث اندوه و تأسف فراوان شد.

این عزیزان آتش‌نشان برای نجات جان‌ها و اموال مردم از شعله‌های سوزان آتش، از هیچ کوششی دریغ نکردند تا جایی که با فرو ریختن ساختمان در میان آواری از آهن و آتش گرفتار شدند و به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.

شورای نگهبان ضمن آرزوی بهبود مجروحان این حادثه غمبار، این حادثه را به مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران به ویژه خانواده محترم بازماندگان و آتش‌نشانان دلیر و فداکار تسلیت گفته و از خداوند متعال برای بازماندگان طلب رحمت و غفران و برای خانواده آنها صبر و اجر مسئلت می‌نماید

29212

کد خبر 625966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =