تسنیم نوشت: وزیر نیرو می‌گوید آب و برق لازم برای انجام عملیات امدادرسانی و آواربرداری حادثه ساختمان پلاسکو تأمین شده و آب و برق ساختمان‌های اطراف نیز قطع نخواهد شد.

حمید چیت‌چیان با حضور در محل این حادثه درباره اقدامات انجام شده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حدود 15 دقیقه بعد از وقوع این حادثه، همکاران بخش برق وزارت نیرو و شرکت توزیع برق تهران در محل حادثه حضور داشتند و ابتدا حدود 5 پست اطراف ساختمان، بدون برق شدند زیرا احتمال وجود داشت با آتش گرفتن شبکه برق، این حادثه گسترش یابد.

وزارت نیرو با بیان اینکه به تدریج برق مورد نیاز ساکنان ساختمان‌های اطراف نیز تامین شد گفت: برای انجام عملیات آواربرداری و امدادرسانی مانند برشکاری و تأمین روشنایی کافی، نیاز به برق سیار بود که خوشبختانه این کار نیز انجام شد و هم اکنون با استقرار تعداد قابل توجهی ژانراتور، به صورت سیار برق رسانی انجام می‌شود و تمام ساختمان‌های اطراف نیز برق دارد.

چیت‌چیان توضیح داد: در بخش آب کار گسترده‌تری صورت گرفت و حدود 200 نفر از همکاران آبفا حضور یافتند و برای تامین آب مورد نیاز آتش‌نشانان، فشار آب منطقه افزایش یافت.

به گفته وی هم اکنون تعداد قابل توجهی ماشین آلات سنگین مشغول کار هستند و 28 نفر از همکاران آبفا مشغول برشکاری قطعات بزرگ تیرآهن هستند.

وزیر نیرو یادآور شد: آب و برق ساکنان اطراف ساختمان پلاسکو تأمین شده و قطع نخواهد شد ضمن اینکه آب و برق مورد نیاز برای عملیات آواربرداری نیز تأمین است.

35225

کد خبر 626039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =