میزان نوشت: روز پنجشنبه خیابان استانبول تهران که محل قرارگیری بازارهای مختلفی همچون بازار پوشاک، طلا، سکه، ارز و محصولات الکترونیکی است، شاهد اتفاق ناگوار آتش سوزی و فروریختن پلاسکو بود و حال جای سوال دارد این اتفاق چه تاثیری بر بازارهای مجاور داشته است.

روز پنج شنبه حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو که مرکز و نماد بازار پوشاک تهران بود، رخ داد، حادثه‌ای که تهران را در شوک و غم فرو برد.

ساختمان پلاسکو دقیقا در محلی قرار دارد که صنوف دیگر همچون صنف محصولات الکترونیکی، طلا، سکه و ارز در کنار این ساختمان قرار دارند که این بازارها نیز به نماد صنف خود بدل شده‌اند و جای سوال دارد که آیا این بازارها در پی اتفاق پلاسکو تحت تاثیر قرار گرفته‌اند.

در این میان دو بازار طلا و سکه و ارز، همواره تحت تاثیر بازارهای دیگر قرار می‌گیرند و این در حالی است که یکی از مراکز اصلی این دو بازار دقیقا چند قدم آن طرف‌تر از ساختمان پلاسکو است.

در رابطه با وضعیت بازار طلا و سکه، در دو روز گذشته، محمد کشتی‌آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار کرد: اتفاق تلخ حادثه پلاسکو در دو روز گذشته تاثیری بر بازار طلا، سکه و ارز نداشته است.

وی افزود: در محدوده ساختمان استانبول و عمدتا در قسمت شمالی خیابان منتهی به میدان فردوسی صرافی‌های بسیاری وجود دارد که با این وجود بازار طلا، سکه و ارز در دو روز گذشته متاثر از اتفاق پلاسکو نبوده و داد و ستد همچون گذشته انجام می‌شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر در انتها با بیان اینکه ارزش گذاری دلار روال عادی خود را طی می‌کند، خاطرنشان کرد: بازار طلا، سکه و ارز در حالت عادی به سر می‌برد.

با این تفاسیر می‌توان گفت که بازار طلا و سکه در دو روز گذشته متاثر از بار روانی و اقتصادی اتفاقات پلاسکو نبوده اما باید منتظر ماند و بازار روزجاری بررسی شود، زیرا در دو روز گذشته عمده بازارهای تهران در تعطیلات آخر هفته به سر می‌بردند. 

3939

کد خبر 626043

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
  0 0
  چرا بورس اتی سکه پایین نمیاد وقتی دلار اینقدر پایین امد؟ کی پشت این مقاومت هست؟ چرا وقتی دلار 10 تومان بالا میرفت سکه بورس اتی 50000 بالا میرفت حالا که دلار اینقدر پایین امد اتی سکه پایین نمیاد؟ نکنه شما روی خریدی که هیچ مطلبی در این زمینه نمیزنی؟؟
 • بی نام IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
  0 0
  انچه که باعث بر هم زدن ارامش بازار میشه بورس اتی سکه هست
 • بی نام IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۲
  0 0
  دلار پایین سکه پایین بورس اتی سکه بالاو چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟