رئیس کل بیمه مرکزی از آماده باش شرکت های بیمه برای پرداخت خسارت بیمه گذاران ساختمان پلاسکو خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل بيمه مركزي،عبدالناصر همتي در گفتگوي تلفني برنامه تيتر امشب شبكه خبر، ضمن ابراز تاسف از حادثه ساختمان پلاسكو و جان باختن تعدادي از آتش نشانان فداكار از آماده باش شركت هاي بيمه براي پرداخت خسارت بيمه گذاران ساختمان پلاسكو خبر داد.

همتي با ابراز تاسف از عدم رعايت ايمني و مديريت ريسك در ساختمان پلاسكو و ساير واحدهاي صنعتي، تجاري و توليدي گفت: متاسفانه حدود ۲۵درصد از واحدهاي اين ساختمان تحت پوشش بيمه آتش سوزي بوده است و جمع تعهدات شركت هاي بيمه در قبال آنها حدودا ۴۰ ميليارد تومان برآورد مي شود.

رئيس كل بيمه مركزي با قدرداني از رشادت هاي آتش نشانان گفت: هرچند صحبت در خصوص ديه و پرداخت خسارت در برابر فداكاري اين عزيزان هنوز زود است و عمق اين فاجعه با هيچ امر مادي قابل جبران نيست اما خوشبختانه سازمان آتش نشاني بيمه مسئوليت در حد ديه و بيمه عمر و حادثه تهيه كرده است كه به زودي براي بررسي و پرداخت آنها اقدام مي شود.

همتي در پاسخ به مجري شبكه خبر در خصوص اجباري كردن بيمه آتش سوزي گفت: با توجه به اينكه اين نوع بيمه نامه مختص دارايي هاي افراد است، مجبور كردن افراد به بيمه كردن اموال شخصي خود كار سختي است، اما اگر قرار است اين  كار انجام شود بايد توسط واحدهاي صنفي به آنها اجبار شود تا در هنگام بروز چنين حوادثي، سرمايه سال ها تلاش آنها به يكباره از بين نرود. ما نيز آمادگي ارائه تخفيفات گروهي به كسبه محترم را داريم، هر چند كه حق بيمه، بيمه آتش سوزي به نسبت سرمايه آن ها بسيار كم است. در واقع مردم بايد به اين اصل اعتقاد پيدا كنند كه بيمه، هزينه نيست بلكه سرمايه گذاري است.

وي در ادامه با اشاره به حادثه خيز بودن ايران گفت: بعد از مدت ها تلاش و همكاري مجلس شوراي اسلامي توانستيم با  تصويب قانون صندوق بيمه همگاني، بيمه زلزله را اجباري كنيم.

همتي در پايان با اعلام آماده باش شركت هاي بيمه براي پرداخت خسارت بيمه گذاران ساختمان پلاسكو گفت:كسبه محترم مي توانند از شنبه با آرامش به شركت هاي بيمه مربوطه خود مراجعه كنند تا اقدامات لازم براي پرداخت خسارت آنها صورت گيرد.

 

3535

کد خبر 625981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =