ایسنا نوشت: جانشین رئیس سازمان پزشکی قانونی در مدیریت بحران از انتقال اجساد سه تن از آتش نشانان شهید در حادثه پلاسکو به مرکز پزشکی قانونی خبر داد.

دکتر مهرداد علی بخشی درباره اقدامات پزشکی قانونی پس از وقوع حادثه پلاسکو گفت: به محض وقوع حادثه و ریزش ساختمان با توجه به اینکه آمار قطعی از تعداد تلفات و افراد حاضر در ساختمان وجود نداشت بلافاصله ما مراکز پزشکی قانونی استان تهران و همچنین مراکز پزشکی قانونی استان البرز را به حالت آماده باش درآوردیم.

علی بخشی با بیان اینکه آماده باش مراکز پزشکی قانونی همچنان و تا هر وقتی که عملیات ادامه داشته باشد پابرجا خواهد بود، درباره اینکه تا کنون اجساد چه تعداد از شهدای آتش نشانی به این سازمان ارجاع شده‌اند گفت: نخستین شهید آتش نشان که پیکرش به محل پزشکی قانونی در کهریزک منتقل شد، آتش نشانی بود که در بیمارستان جان خود را از دست داد. حوالی ساعت 5 صبح امروز پیکر نخستین آتش نشان که از زیر آوار خارج شده بود به پزشکی قانونی انتقال داده شد و آنطور که من اطلاع دارم پیکر یکی دیگر از این اجساد نیز در راه انتقال به مرکز پزشکی قانونی استان تهران در کهریزک است.

جانشین رئیس سازمان پزشکی قانونی در مدیریت بحران با بیان اینکه تا کنون سه جسد از آتش نشانان شهید را پزشکی قانونی تحویل گرفته است گفت: پس از انتقال این اجساد اقدام به بررسی ظاهر، شناسایی هویت و در صورت نیاز اقدام به نمونه برداری ژنتیک از شهدا خواهیم کرد و تلاش ما این است که در کمترین زمان ممکن عملیات شناسایی از سوی پزشکی قانونی انجام شود.

دکتر علی بخشی با تسلیت برای شهادت آتش نشانان اظهار کرد: امیدواریم اجساد کمتری از این حادثه به پزشکی قانونی منتقل شده و مابقی افراد زنده از زیر آوار خارج شوند.

اخذ نمونه D.N.A از خانواده آتش‌نشانان مفقودشده

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده با شهرداری، قرار شده محلی را شهرداری در نظر بگیرد تا از خانواده آتش‌نشانان مفقود شده در زیرآوار ساختمان پلاسکو، نمونه D.N.A اخذ شود.

مسعود قادی‌پاشا گفت: کارشناسان ما در این محل حضور دارند تا هم مصاحبه تخصصی و هم مصاحبه D.N.A را از این خانواده ها بگیرند.

وی افزود: تاکنون پیکر دو تن از شهدای حادثه پلاسکو به پزشکی قانونی تحویل داده شده است، و نفر سوم نیز همان آتش‌نشان فوت شده در بیمارستان شهید مطهری است.

47234

کد خبر 626183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =