دبیر اجرایی سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی گفت: تحلیل محتوای آثار ارسالی به این جشنواره حاکی از رشد کمی و کیفی رسانه های استان در سال های اخیر است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، محمد عزیزی راد افزود: بررسی آثار رسیده به تارنمای جشنواره حاکی از این است که بیشترین اثر به تعداد 302 فقره در زمینه سرمقاله، مقاله و یادداشت ارسال شده و این امر حاکی از بهبود وضعیت مقاله نویسی مطبوعاتی در رسانه های استان به عنوان یکی از شاخص های مهم روزنامه نگاری حرفه ای است.
وی ادامه داد: فعالان رسانه ای استان در سال های اخیر توجه بیشتری به مقوله گرافیک و صفحه آرایی به عنوان نماد رسانه ای داشته اند که حضور 18 شرکت کننده با 47 اثر در سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی مبین این ادعاست.
عزیزی راد اضافه کرد: خوشبختانه فعالان رسانه ای آذربایجان شرقی با توجه به گسترش فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی و فراهم شدن زمینه تعامل فعالان این عرصه با یکدیگر در سال های اخیر در حوزه تیترزنی نیز به مهارت های چشمگیری دست یافته اند که ارسال 185 اثر توسط 77 نفر در بخش تیتر گواهی بر این موضوع است.
وی اظهار کرد: یکی دیگر از حوزه های مهم در فعالیت های رسانه ای مقوله گزارش نویسی در دو زیر شاخه خبری و غیر خبری است که در سایه تکثر و فضای باز رسانه ای حاکم بر آذربایجان شرقی به عنوان تابعی از ایران اسلامی در سال های اخیر روند رو به رشدی در رسانه های استان داشته به طوری که 260 اثر در این بخش توسط 114 شرکت کننده به جشنواره ارسال شده است.
دبیر اجرایی سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی گفت: کاریکاتور و طنز مکتوب به عنوان عامل تعیین کننده در مخاطب پذیری رسانه ها نیز با وجود مشکلات گریبانگیر رسانه های استان در سال های اخیر رشد داشته و خوشبختانه 75 اثر توسط 18 شرکت کننده به این بخش ارسال شده است.
وی افزود: بخش جنبی جشنواره نیز با عنوان «ارس، بستر ساز توسعه منطقه» با رویکرد استفاده از ظرفیت های رسانه برای تبیین و ظرفیت ها و دستاوردهای منطقه آزاد ارس با استقبال خوبی برخوردار بوده است.
عزیزی راد ادامه داد: نگاهی به 96 اثر ارسال شده توسط 51 نفر به بخش ویژه جشنواره نیز حاکی از تیزبینی و نکته سنجی فعالان رسانه ای استان به اولویت های سال و تلاش آنان برای هم افزایی با نهادهای متولی تحقق این موضوعات می باشد.

 

۴۸

کد خبر 626983

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =