چرا همراه هر کپسول کشف شده از زیر آوار پلاسکو، پیکر یک آتش‌نشان پیدا نشد؟

میزان نوشت: سخنگوی سازمان آتش نشانی به شبهات مطرح شده پیرامون کپسول های آتش نشانی کشف شده از زیر آوار ساختمان پلاسکو پاسخ داد.

سید جلال ملکی گفت: از زمان آغاز آواربرداری ها در ساختمان پلاسکو تاکنون تعداد قابل توجهی کپسول آتش نشانی از زیر آوار خارج شده است.

وی افزود: خارج کردن کپسول ها از زیر آوار به این معنا نیست که در پی کشف هر کپسول باید به پیکر یک شهید آتش نشان دست پیدا کنیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی با اشاره به دپوی کپسول ها از سوی آتش نشان ها در طبقات مختلف ساختمان پلاسکو اظهارکرد: در هر عملیاتی که آتش نشان ها وارد یک ساختمان شوند با خود تعداد کافی کپسول حمل کرده تا اگر عملیاتشان ادامه داشت با مشکل مواجه نشوند.

ملکی ادامه داد: در صحنه حادثه پلاسکو نیز آتش نشان ها تعداد قابل توجهی کپسول آتش نشانی را با خود به داخل ساختمان برده بودند. بسیاری از کپسول هایی که از زیر آوار خارج شده، همان کپسول های دپو شده است.

وی در خصوص حواشی مطرح شده در فضای مجازی که هر کپسول آتش نشانی ممکن است متعلق به یک آتش نشان شهید باشد گفت: درخواست ما از شهروندان این است که به اخبار منتشر شده در فضای مجازی که پایه و اساس صحیحی ندارد توجه نکنند.

زمان اتمام آواربرداری مشخص نیست

مهر نوشت: مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، گفت: آتش نشان ها عملیات جستجوی پیکرهای پاک شهدای آتش نشان در زیر آوار پلاسکو را به صورت دستی و بدون بهره گیری از ماشین آلات آغاز کرده اند.

سعید شریف زاده گفت: عملیات آوار برداری در ساختمان پلاسکو همچنان ادامه دارد و از صبح امروز اقدامات برای بازگشایی معبر خیابان جمهوری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که معبر خیابان جمهوری باز شود تا کسبه و اصناف شاغل در محدوده ساختمان پلاسکو با مشکل مواجه نشوند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه اقدامات آواربرداری در ساختمان پلاسکو از حساسیت بالایی برخوردار است اظهارکرد: اقدامات آواربرداری از حساسیت بالایی برخوردار است زیرا به دنبال این هستیم که به پیکر شهدای محبوس در زیر آوار هیچ آسیبی وارد نشود.

شریف زاده در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته به منظور آواربرداری ساختمان پلاسکو گفت: روند آوار برداری همچنان ادامه دارد و آتش نشان ها توانسته اند اکنون به طبقه منفی یک ساختمان برسند.

وی ادامه داد: در این مرحله، کار جستجوها برای شناسایی پیکرهای افراد محبوس در زیر آوار به صورت انفرادی و گروهی آغاز شده و نیروهای ما بدون ماشین آلات به جستجوهای خود می پردازند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه نمی توان زمان بندی خاصی برای اتمام آواربرداری ها در نظر گرفت گفت: برای اتمام عملیات آواربرداری ساختمان پلاسکو و ادامه تجسس ها، نمی توان زمان مشخصی را اعلام کرد و تلاش های آتش نشان ها همچنان ادامه خواهد داشت.

۴۷۴۷

کد خبر 628561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • امید A1 ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
  1 0
  چون ذوب شدند این بچه های میهن
 • بی نام A1 ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
  1 0
  پلاسکو این ساختمان لعنتی دیگه پیکری به ما نمی ده نمی ده تو اون دما که فولاد سرخ شده تن نحیف کسی آیا اثری ازش می مونه عدم پیدا شدن اجساد همینه چیزی نمونده خدایا به خانواده هاشون صبر بده همین