قرآن پاسخ گوی نیازهای بشری در همه دوران ها است

محمدنبی احمدی در جمع برخی از اساتید و دانشجویان دانشگاه رازی در اتاق جلسات ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه، اظهارکرد: دانشکده معارف وعلوم قرآنی دانشگاه تهران همایش ملی جهان شمولی آموزه های قرآنی و روایی در دنیای معاصر را در اردبیهشت سال آینده برگزار می کند.

حدیث جمشیدی : وی با بیان اینکه دانشگاه رازی در راستای کار قرآنی حمایت می کند، افزود: این جلسه دومین پیش همایش ملی جهان شمولی آموزه های قرآنی و روایی در دنیای معاصر است که در دانشگاه رازی برگزار که اولین جلسه در دانشکده معارف و علوم قرآنی دانشگاه تهران برگزار شده است.


رئیس بسیج اساتید دانشگاه رازی گفت: اولین نکته در پیرامون همایش بخث جهان شمولی است که آیا دین ما می تواند جهان شمول باشد و آگر هست آیا از دید گاه جامعه شناسی مورد قبول است و با جهان آرا و دیدگاه های مختلف مردم سازگار است.


احمدی با اشاره به اینکه اگر در باره جهان شمول اسلامی سخن بگوییم که آیا پاسخ گوی تمام ابعاد نیازهای بشری است یا نه، تصریح کرد: در قرآن تاکید شده به کسانی که کتاب داده شده است نباید اختلاف باشد.

وی تصریح کرد: اگر اختلاف بین برخی از کشورهای اسلامی است به خاطر کینه وظلمی است که به اسلام می شود و عربستان که ادعای اسلام را دارد مانع از جهان شمولی اسلام شده است و ما بر این باوریم اگر این کینه ها نباشد جهان شمولی اسلام محقق می شود.


مسؤول بسیج اساتید دانشگاه رازی ادامه داد: کلمه عالمین و ناس که در قرآن آمده است خطاب به جهان شمولی دارد که دین اسلام ظرفیت جهان شمولی را دارد که ما در چنین همایشی چیستی مانع و رفع مانع در مسیر جهان شمولی اسلام هستیم.


وی با بیان اینکه پیامبر اسلام خاتم انبیا است، متذکرشد : ختم نبوت به این معنی است دین به معنای کامل وشمول خودش نازل شده و جای بحث نیست و قرآن کتابی است که درآن هیچ تحلیلی رخ نداده است.


وی گفت: قرآن کتابی برای همه دوران ها وپاسخ گوی نیازهای جوامع بشری در همه ی زمان ها است که دراین همایش زاویه جهان شمولی تبیین می شود تا زمینه حکومت جهان شمولی حضرت مهدی(عج) شکل بگیرد.

46

کد خبر 629096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =