مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز اعلام کرد: برای نخستین بار در صنعت پالایش نفت کشور فرآورده های نفتی مایع ( بنزین و نفتگاز) این شرکت با برند پالایشگاه تبریز وارد بازار می شود.

به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا باقری دیزج در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس سیاست های دولت و توسعه خصوصی سازی، بتدریج بخشی از خدمات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به پالایشگاه ها واگذار خواهد شد.

وی اضافه کرد: از این رو نیاز است که شرکت های پالایش نفت برای دریافت برند حیطه فعالیت خود اقدام کنند و پالایشگاه تبریز نخستین شرکت دریافت کننده این برند در کشور است.

باقری تاکید کرد: بر اساس بررسی های به عمل آمده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، پالایشگاه تبریز با کسب حد نصاب لازم واجد شرایط در یافت مجوز فعالیت در قالب شرکت زنجیره ای توزیع فرآورده های نفتی (برند) شده است.

وی افزود: از این پس همه فعالیت های حوزه فرآورده های نفتی (بنزین و نفتگاز) در آذربایجان شرقی و منطقه بایستی توسط پالایشگاه تبریز و یا شرکت تحت نظارت این پالایشگاه انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: این شرکت مکلف است تا 35 درصد پمپ بنزین ها در سطح استانی و 20 درصد نیز در سطح ملی تحت پوشش قرار دهد.

وی با بیان اینکه تامین سوخت مورد نیاز صنعت و مردم کار اصلی این شرکت است، ادامه داد: بیش از 90 درصد فرآورده های تولیدی شرکت پالایش نفت تبریز در قبال دریافت نفت خام تحویل دولت داده می شود.

باقری با اشاره به اقدامات شاخص زیست میحطی پالایشگاه تبریز، گفت: با راه اندازی واحد بنزین سازی جدید، سوخت بنزین پاک منطبق با استاندارد یورو چهار برای توزیع در کلانشهر تبریز در این شرکت تولید می شود.

وی اضافه کرد: پروژه استانداردسازی بنزین برای گذر از مشکلات دوره تحریم با استفاده از توان داخلی متخصصان و کارشناسان این شرکت با هزینه چهار هزار میلیارد ریال اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: همچنین بر اساس برنامه ریزی های انجام شده نفتگاز تولیدی این شرکت که 45 درصد فرآورده های تولیدی آن را تشکیل می دهد از شهریور ماه سال آینده با استاندارد یورو چهار و یورو پنج تولید و به مصرف کنندگان عرضه خواهد شد.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 630643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =