رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سازه فولادی ساختمان پلاسکو به دلیل عدم پیش‌بینی تدابیر لازم و تجهیزات مقابله با حریق، بعد از سه ساعت شکست و فرو ریخت.

به گزارش خبرآنلاین، در ادامه جلسه علنی امروز مجلس محمدرضا رضایی کوچی گزارش بررسی حادثه پلاسکو را قرائت کرد. وی گفت: ساختمان پلاسکو در ساعت ۷:۵۹ صبح دچار حریق شده و در یک مرحله اطفا شده است، اما مجدداً حریق شروع شده است. سازه فولادی ساختمان به دلیل عدم پیش‌بینی تدابیر لازم و تجهیزات مقابله با حریق، بعد از سه ساعت دچار تغییر رفتار و کاهش ظرفیت باروری شده، شکسته و یکباره فرو ریخته است.

رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه پیام رهبر انقلاب در روز حادثه باعث همگرایی بیشتر در عملیات آواربرداری و امداد و نجات شد، خاطرنشان کرد: نوع مواجهه با حادثه و راهکارهای مواجهه و میزان هماهنگی دستگاه‌ها و ارزیابی کمی و کیفی ادوات بکارگیری شده از سوی کمیسیون عمران بررسی شده است.

رضایی با اشاره به سؤالات و ابهاماتی که به وجود آمده و از سوی این کمیسیون بررسی خواهد شد، اظهار داشت: این سؤال وجود دارد که آیا ساختار مدیریت بحران و امکانات و تجهیزات و تخصص‌های آنها می‌تواند خودش را مطابق استانداردهای جهانی ارتقا دهد؟

وی تصریح کرد: قوانین مختلفی از جمله قانون شهرداری‌ها وجود دارد که می‌تواند در پیشگیری از حوادث مشابه کمک کند؛ اگر این قوانین مشکلی نداشته، آیا اراده‌ای برای اجرای آنها بوده است و اگر این قوانین در اجرا مشکل داشته‌اند، چرا از قانونگذار نخواسته‌اند که اشکالات آنها برطرف شود؟

29212

 

کد خبر 631207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =