وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، در پی اقدام غیرقانونی دولت ایالات متحده آمریکا در افزودن افراد و مؤسسات جدید ایرانی و غیر ایرانی به فهرست تحریم های نامشروع، بیانیه ای منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ايران اقدام غیرقانونی دولت ايالات متحده آمريكا در افزودن افراد و مؤسسات جدید ایرانی و غیر ایرانی به فهرست تحریم های نامشروع فرامرزی آن کشور به بهانه آزمايش موشكی اخير را ناسازگار با تعهدات ایالات متحده و نیز مغایر روح و متن قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنيت می داند و تاکید می نماید که توسعه توانمندی های موشکی کشور، که صرفا برای اهداف دفاعی و حمل تسلیحات متعارف طراحی شده و هیچگاه جز در دفاع مشروع بکار گرفته نخواهد شد، حق مردم ایران بر اساس حقوق بین الملل و منشور ملل متحد بوده و هرگونه مداخله دیگران در این زمینه نقض قواعد آمره حقوق بین الملل و خارج از صلاحیت هر کشور و نهادی می باشد.

جمهوری اسلامی ايران با پشتوانه حضور و حمایت هوشمندانه ملت بزرگ ایران، با هر گونه اقدامی كه منافع مردم ايران را هدف قرار داده باشد به صورت متناسب و متقابل برخورد خواهد كرد. همان گونه كه در پاسخ به اقدام اسلام ستيزانه دولت آمریکا و جلوگیری موقت از ورود ایرانیان، صدور ویزا برای اتباع آمريكايی در قالب سازوکار ویژه ای معلق گرديد، جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام جدید ایالات متحده و به عنوان عمل متقابل، نسبت به اعمال محدودیت های قانونی برای تعدادی از افراد و شركت های آمريكايی كه در ایجاد و کمک به گروه های افراطی تروريستی در منطقه نقش داشته و یا به كشتار و سركوب مردم بی دفاع در منطقه كمك مي كنند، اقدام خواهد كرد. اسامی این افراد و شرکت ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

در پایان ضمن یادآوری مجدد این اصل که امنيت جمهوری اسلامی ایران غيرقابل مصالحه و غيرقابل مذاكره است، تأکید می نماید که اقدامات ناپخته و نسنجیده دولت ایالات متحده، جمهوری اسلامی ايران را از پیگیری و ادامه سياست اصولی خود در حفظ صلح و ثبات منطقه و مقابله با تروريسم و افراط گرايی باز نخواهد داشت و جمهوری اسلامی با تدبیر و درایت، اجازه نخواهد داد توطئه های خطرناک و اوهام آتش افروزان و جنگ طلبان رژيم صهيونيستی و حامیان ایشان به اهداف و نتایج شوم خود نایل آید.

52311

 

کد خبر 632090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
  42 6
  خب شما هم الان وقت آزمایش موشکی بود؟
  • بدون نام ۲۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
   0 9
   تودیگه کی هستی!?خب. پس وقت چی بود?! وقت تسلیم شدن. وذلت. وسلطه دوباره یانکیها!? تادوباره بیایند وحق توحش بگیرند!!??
  • بی نام IR ۲۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۵
   5 0
   دوست عزیز اتفاقا برای کسانی که این کار رو کردن دقیقا بهترین فرصت بود. کسانی که این آزمایش رو کردن کسانی هستند که سال هاست در تنور امریکاستیزی دارند میدمند و در این دوران برجام که تنش با امریکا به شکل محسوسی پایین اومده بود این دوستان بیشترین ناراحتی ها رو از خودشون نشون دادند که این امریکا ستیزی داره کمرنگ میشه و الان با یک ترامپ دیوانه بهترین فرصت رو دیدن که آتش نبمه خاموش امریکا ستیزی رو دوباره شعله ور کنند
 • بی نام IR ۰۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
  8 1
  خداييش اين آزمايش موشكى سودش براى ما بيشتر شد يا زيانش اونم توى اين برهه؟؟؟ بابا فيتيله رو بكشين پايين على الحساب...
 • عباس A1 ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
  4 0
  سلام،ترامپ می خواهد ایران را وارد بازی یی کند که بتواند بدنبال آن اهداف خود را پیاده کند .بنظر بنده ما باید از پارچه قرمز گرفتن در جلوی گاو ترامپ خودداری کنم وبی توجه به عربده کشی های ترامپ کاری خلاف برجام انجام ندهیم که ترامپ بتواند اروپا را با خود همراه کند.ما باید روابط خود را با اروپا توسعه دهیم و در این روابط فقط امریکا را حذف کنیم.برجام توافقی بین المللی است وامریکا فقط یک کشور در این توافق بوده است نه کل طرفین توافق.ما باید علاوه بر تحکیم برجام سرعت روابط خود با اروپا را افزایش دهیم تا بتوانیم تحریکات منفی ترامپ را خنثی کنیم.
 • بی نام IR ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
  5 0
  احتمالا در آزمایش موشکی ایران در این زمان خاص پیامی وجود دارد. چرا مجریان این آزمایشات موشکی برای اطلاع مردم توضیح نمیدهند؟ بالاخره نتایج آزمایشات موشکی زندگی مردم عادی را هم تحت تاثیر قرار می دهد؟
 • بی نام IR ۰۴:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
  1 1
  اگر ما قدمهایمان را باتاخیر برداریم دشمنان جسورتر می شوند این لیست را باید وزارت خارجه بعد اینهمه حق بازی آمریکا آماده بود