۰ نفر
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۸
جلوی مشاغل غیررسمی بدون بیمه گرفته شود

یک اقتصاددان گفت: در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

زهراکریمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین با بیان این‌که ناپایدار شدن صندوق‌های بازنشستگی برای توسعه ملی بسیار خطرناک است، اظهار داشت: صندوق‌ها در حال حاضر به یک بحران برای اقتصاد کشور تبدیل شده‌اند و آینده مشخصی برای ارائه خدمات به بازنشستگان ارائه نکرده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت و نقش اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در دنیا برای تامین رفاه خانواده‌ها، گفت: صندوق‌های بازنشستگی ایران باید در کاهش ریسک زندگی بازنشستگان نقش‌آفرینی کنند و حفظ سطح رفاه خانواده‌ها را مهم‌ترین هدف خود قرار دهند.

کریمی با بیان اینکه تنها عامل تامین زندگی، نیروی کار است که با سالخورده شدن از دست می‌رود، اظهار داشت: صندوق‌های بازنشستگی چتر حمایتی برای سالخوردگان هستند؛ بنابراین باید به‌گونه‌ای در بازار سرمایه فعال شوند.

وی گفت: در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

این اقتصاددان تصریح کرد: یکی از نکات مهمی که صندوق‌های بازنشستگی باید به آن توجه داشته باشند، یافتن شیوه‌های سرمایه‌گذاری با منابع کنونی، همراه با بهره‌وری بالاست.

کریمی بیان داشت: بخشی از سرمایه‌گذاری‌های صندوق‌ها زیان‏ده هستند که باید با مدیریت صحیح، به سمت پایداری اقتصادی حرکت کنند؛ به گونه‌ای که بیشترین سود را به صندوق‌های بازنشستگی ارائه دهند.

وی همچنین تاکید کرد: قوانین و مصوبات اشتباه مجلس و دولت نیز که باعث شده‌اند بار مالی اضافی به دوش صندوق‌ها بیفتد، باید مورد بازنگری قرار گیرد.

این اقتصاددان در آستانه برگزاری گردهمایی «صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی» گفت: گردهمایی فعالان اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی، می‌تواند گامی در راستای پایداری اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی باشد.

 

35225

کد خبر 633475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • کارفرمایی خسته DE ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۹
  1 0
  اشتغال را در ایران با اداره کار و سازمان تامین اجتماعی رو به نابودی برده اید هنوز هم از این قبیل صحبتها می کنید؟ خود من به دلیل همین فشارها به جای توسعه اشتغال در کشورم کل کار تولید، همه پرسنلم را اخراج، کارگاه را تعطیل و سالن تولید خود را به کشورهای دیگر بردم و عملا برای خارجی ها اشتغال ایجاد کردم به جای هموطنان عزیزم. اگر احساسی نشوید و صادقانه و اقتصادی نگاه کنید، متوجه می شوید برای همه روند به این سمت دارد می رود زیرا چاره ای نمانده
 • بی نام IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۹
  0 0
  ایشون صداشون از جای گرم در می آید بعضی از مردم با همین مشاغل به اصطلاح ایشان غیر رسمی شکمشان سیر می شود. صندوق های بازنشستگی با اشتباهات مکرر در سرمایه گذاری و فساد های مختلف و مدیران نالایق به این روز در آمده اند
 • بی نام A1 ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
  0 0
  تمام افراد باید بیمه شوند اجباری