پاسخ پیر محمد ملازهی کارشناس آسیا به نظرخواهی خبرآنلاین که پرسیده بود اگر تا قبل از روی کار آمدن ترامپ، برجام به دست نمی‌آمد اکنون چه وضعیتی داشتیم؟

 می باید به نگاه تیم ضد ایرانی دولت ترامپ توجه کرد برجام از نظر آنها بدترین معاهده ای است که امریکا در طول تاریخ امضا کرده است. ایران از نظر دولت ترامپ در سه جهت مشکل ساز است و این اتهامات را به ایران وارد می کنند:

1.. حمایت از تروریسم است

2..عامل بی ثباتی خاور میانه است .

3.جاه طلبی ایدئولوژیک دارد. 

بنظرم بر جام دست ترامپ را برای اقدام موثر علیه  ایران بست .

به همین دلیل در نظر دارد سیاست سخت گیرانه ای را تا آنجا اعمال کند که در عمل بر جام بی اثر و بود و نبود ش یکسان شود .ایران را در موقعیتی قرار دهد که در اقدامی حساب نشده آنرا لغو کند مسوولیت به گردن آمریکا نیا فتد . هدف بعدی ترامپ افزایش فشار اقتصادی تا سطح شورش ارتش گرسنگان است.

یا این که ایران را آنقدر تحت فشار نگاهداری که احتیاط را از دست بدهد  وزمینه برخورد نظامی تصادفی یا برنامه ریزی شده ای مساعد شود تنگه هرمز اشکال شود وجریان نفت به طرف رقبای اقتصادی آمریکا بویژه چین که بسرعت در حال عقب راندن آمریکا است متوقف یا حد اقل کند شود.

هدف ترامپ مهار ایران  قطع نفوذش در خاور میانه  بسود اسرائیل  وعربستان سعودی در سیاستی حد اقلی وبر اندازی نظام اسلامی در سیاستی حد اکثری است .

بنابراین ایران باید هوشیارانه عمل کند واحتیاط را از دست ندهد .

برای شرکت در نظرخواهی خبرآنلاین و خواندن نظرات کاربران اینجا را کلیک کنید.

49310

کد خبر 634191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام DE ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
    2 0
    دقیقا. امریکا می خواهد خاورمیانه را برای ایجاد مانع نفت به چین بی ثبات کند و خودش در حال تولید نفت بیشتر استخراج گاز درون صخره های سنگی است که به تازگی کشف کرده. ما زودتر باید از نفت رها شویم تا محل درگیری چین و امریکا کشورهای عربی شبه جزیره باشند نه ما