ایسنا نوشت:‌ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز آل سعود و اسرائیل به خیال خود خیلی خوشحالند که ترامپ قلدر را سراغ ایران می فرستیم. ما به دشمنان این ملت با این راهپیمایی باشکوه می گوییم که آقای ترامپ بزرگتر از شما کاری نتوانسته بکنند، شما بهتر است سرجای خودت بنشینی و ملت ایران را تهدید نکنی.

محسن رضایی، صبح امروز 22 بهمن 95 در اجتماع راهپیمایان شهر کرج گفت: امروز یک بار دیگر مردم کرج شکوه و عظمت انقلاب را به نمایش گذاشتند. چهل سال از شروع انقلاب می گذرد و در این سالها حوادث تلخ و شیرین زیادی بوده است که در کنار هم تجربه کرده ایم. دشمنان این ملت، جنگ و ترور و تحریم را علیه ملت ایران به کار گرفتند و امروز ما را تهدید می کنند.در این مدت عده ای از انقلاب جدا شدند و عده ای به انقلاب پیوستند اما هیچ خللی در روند انقلاب اسلامی حادث نشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: ملت پر افتخار ایران کوچکترین فاصله ای میان خود و انقلاب نگذاشته است. این روزها سوال می کنند بعد از چهل سال چرا ملت ایران عاشقانه به این انقلاب دل بسته است و شهید و مجروح می دهد. هنوز پیکر فرزندان شما را از حرم حضرت زینب (س) به ایران می آورند و مردم با پایداری آنها را تشییع می کنند. اگر نگاهی به گذشته بیندازیم، درمی یابیم که انقلاب با پیروزی خود پایان نیافته. خیلی ها می خواستند مردم به خانه های خود بروند. کردستان و سیستان شلوغ شد. کودتا و جنگ شد و بعد از جنگ هم بعضی ها گفتند دست از انقلابی گری بردارید.

رضایی تصریح کرد: سیصد سال پیش سرزمین ما دو برابر سرزمین کنونی بود و زبان ما در شبه قاره رسمیت داشت. پول ما در منطقه رایج بود. کشور ما در سیصد سال گذشته تکه تکه شد؛ به ناگاه ملت ما 120 سال پیش که سمرقند و بخارا از ایران جدا شد، بیدار شدند و از آن زمان تا امروز ملت ایران در حرکت است. هفتاد سال طول کشید تا به راه اصلی رسیدیم. در 22 بهمن راه را پیدا کردیم و انقلاب را در آغوش گرفتیم. ما باید عقب ماندگی ها و مجد از دست رفته ایران را به دست بیاوریم. مساله تنها رفتن شاه و برقراری امنیت نبود بلکه ایران با یک تمدن عظیم ، اقتصاد شکوفا، دانشگاه های بزرگ و علم و فناوری پیشرفته به آرمان ها و جایگاه واقعی اش می رسد. حالا آقای ترامپ باز تهدید کند. واقعا نمی فهمند که ملت ما با سرمایه عظیم ایثار و فداکاری و خون هایی که تقدیم خدا کرده است، از راه خود بر نمی گردد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: البته همه دنیا می داند که ما دنبال جنگ نیستیم اما می گوییم از جلوی فناوری های ما کنار بروید. ما را تهدید و تحریم نکنید. ایران به دنبال جنگ و ماجراجویی نیست. تحریم ها راکنار بگذارید. زمانی بود که ما تمدن داشتیم و اروپا تمدنی نداشت و علوم مختلف و کالاهای باارزش از ایران به اروپا صادر می شد. پس بگذارید به پیشرفت خود ادامه دهیم تا پرتوی از این پیشرفت به لندن و پاریس نیز برسد. حمله نکنید در غیر این صورت به شما حمله می کنیم. برای اینکه جنگی پیش نیاید باید قوی باشیم و اگر ضعف نشان بدهیم دنیا به ما طمع می کند.

این استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: ما امنیت امروزمان را مرهون مقاومت ملت ، موشک ها و قدرتمان هستیم. اقتصاد و کشاوزی و صنعتمان را هم باید به پای موشک هایمان برسانیم. خودروی ملی را باید درست کنیم ، عقب ننشینیم و عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

رضایی با اشاره به تهدیدهای ترامپ تصریح کرد: این تهدیدات برای فروش اسلحه های آمریکاست، ترامپ می خواهد پول منطقه را به جیب آمریکایی ها بریزد و شکاف فقرا و ثروتمندان را با پول ملت های مسلمان منطقه پر کند. هدف دوم آنها این است که می خواهند پیشرفت های ما را از ما بگیرند. دقت موشک هر چه بیشتر بشود باید آزمایش بشود. دیروز به سانتریفیوز ها می پرداختند امروز به موشک ها و لابد فردا به تانک های ما کار دارند. اما هیهات من الذله.

وی افزود: ما راه خودمان را پیدا کرده ایم. خوشبختانه ملت و دولتمردان ما هوشیار هستند. ملت ما متوجه شده است که هر چه تردید کند، وضعش بدتر می شود. جلو رفتن هزینه اما دستاورد دارد. وقتی تنها کشور جهان سومی در مذاکرات بین المللی در مقابل قدرت ها می نشیند، عظمت ما به رخ کشیده می شود. 12 سال مذاکره کردند و احترام به ملت ایران را نشان دادند. این مذاکرات اعتراف به بزرگی ملت ما بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گام دوم ایجاد یک تحول اقتصادی در کشور است. ما با تحریم و ایجاد یأس مواجه هستیم. به جوانان ما می گویند که نمی توانید بدون سرمایه و تکنولوژی خارجی پیشرفت کنید. می خواهند ملت ما را از تلاش و پویایی باز بدارند. در ماهواره و فضای مجازی می خواهند بی تفاوتی را تزریق کنند تا مجاهدت جوانان ما متوقف شود. اقتصاد مقاومتی نقشه راه شکوفایی ملت ایران است و می توان کاری کرد که بیکاری و فقر در ایران نباشد. توطئه و تحریم می کنند که به پیشرفت نرسیم.

وی یادآور شد: خرابکاری و آتش سوزی راه می اندازند تا منصرف شویم. همان طور که در گام اول موفق شدیم، در قسمت دوم هم هزینه می پردازیم و با زعامت و هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری و خودباوری جوانان به پیش خواهیم رفت. این روزها در فضای مجازی مردم می گفتند که باید همگی به راهپیمایی 22 بهمن برویم. این مشارکت، انسجام و اقتدار و معجزه انقلاب اسلامی را باید قدر بشناسیم و از خداوند متعال بخواهیم که بر طول عمر امام خامنه ای بیفزاید.

29213

کد خبر 634750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  1 0
  با اين ادبيات اقاي رضاييي الان شما سياستمداريد؟
 • جنگ دیده RO ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  3 0
  برادر محسن هنوز مردم تدبیر های تاکتیکی جنگی شما را در عملیات کربلای 4 و تنایج آن را از یاد نبرده اند.
 • بی نام IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
  3 0
  سردار قوبون قدت بشیم، بعد از اینهمه تجربه و تحصیل و البته "دکترا گرفتن" حتما می تونید یک کم ادبیات بهتری بکار ببندید. سعی خودتون را بکنید
 • بی نام A1 ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
  1 0
  مقاله یک دانش آموز کلاس سوم ابتدایی از همه جا بی خبر