سایت روزنامه اعتماد نوشت: سخنگوی کمیسیون اصل 90 از مکاتبه‌اش با دیوان محاسبات به منظور کسب اطلاع از صحت و سقم تخلفات نفتی چندهزار میلیاردی محمود احمدی‌نژاد خبر داد.

بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید گفت: کمیسیون اصل 90 بازوی نظارتی مجلس است که اطلاعات را جمع آوری می کند و نهایتا هر موردی که بود را برای صدور حکم و تشخیص حکم به قوه قضاییه ارجاع می دهد. کمیسیون اصل 90 مرجع قضایی نیست که بتواند قضاوت کند و این یکی از ضعف هایی است که در مجلس و در کمیسیون اصل 90 داریم که پرونده ها حتما باید به قوه قضاییه ارجاع داده شود.

وی ادامه داد: امیدواریم که این نقص ها کمک کند که مصوبه ای در کمیسیون شوراها تصویب شده که کمیسیون اصل 90 به دیوان اصل 90 تبدیل شود محقق گردد تا جبران این مشکلات را کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 یاد آور شد: پرونده تخلفاتی که مربوط به دولت قبل بوده و تاکنون بررسی شده بیشتر تخلف از قانون بوده و پرونده تخلف مالی اندکی در کمیسیون اصل 90 بررسی شد. اما تعداد پرونده های کمیسیون اصل 90 بالغ بر چند هزار پرونده است و نمی توان گفت که میان این پرونده ها، پرونده تخلفات مالی از دولت قبل وجود دارد یا نه.

این نماینده مجلس با اشاره به مکاتبه شخصی اش با دیوان محاسبات برای بررسی تخلف نفتی احمدی نژاد، تصریح کرد: به ما اطلاع دادند شخص آقای احمدی نژاد در بحث فروش نفت تخلفات چند هزار میلیاردی داشته است لذا بنده به شخصه با دیوان محاسبات مکاتبه کردم و منتظر هستم جواب دهند که تخلفاتی در این خصوص در دیوان محاسبات وجود دارد یا خیر و اگر وجود دارد این تخلفات چیست.

پارسایی خاطرنشان کرد: اگر آقای احمدی نژاد تخلفاتی در خصوص فروش نفت داشته باشد کمیسیون اصل 90 از دیوان محاسبات به عنوان بازوی نظارتی اش خواهان پیگیری و ارائه مدارکی است و نهایتا نیز آن بخشی که مربوط به دیوان محاسبات باشد در شعب دیوان محاسبات و آن بخشی که مربوط به قوه قضاییه است در قوه قضاییه رسیدگی می شود.

29212

کد خبر 637642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =