۰ نفر
۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۵

تسنیم نوشت: معاون رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با رئیس اقلیم کردستان در مونیخ به‌ صورت شفاف و صریح به‌ وی اعلام کرده‌ که‌ واشنگتن از عراقی یکپارچه‌ و متحد حمایت می‌کند.

به‌ گزارش کردپرس، مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا در دیداری که‌ با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان در حاشیه‌ نشست امنیتی مونیخ داشت، بر سیاست واشنگتن در خصوص حمایت از حفظ یکپارچگی عراق تأکید کرده‌ است.

بر اساس این گزارش، معاون رئیس‌جمهور آمریکا پس از دیدار با رئیس اقلیم کردستان اطلاعیه‌ای در خصوص محورهای این دیدار صادر کرده‌ که‌ در آن آمده‌ است: مایک پنس به‌ بارزانی اعلام کرده‌ است که‌ از عراقی یکپارچه‌ فدرال و دموکرات حمایت می‌کند.

بر اساس این اطلاعیه،‌ معاون رئیس‌جمهور آمریکا خواستار روابط و همکاری نزدیک میان دولت مرکزی عراق و دولت اقلیم کردستان بوده‌ است.

همچنین طرفین بر اهمیت پیشرفت‌ها در جنگ با داعش و همکاری در راستای آزادسازی موصل تأکید کرده‌اند.

اظهارات معاون رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص حمایت کشورش از حفظ یکپارچگی عراق در حالی است که‌ سیاستمداران و شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های وابسته‌ به‌ حزب دمکرات کردستان (پارتی) اعلام کرده‌اند بارزانی در دیدارها در مونیخ درباره‌ استقلال کردستان سخن گفته‌ و طرف‌های مقابل نیز واکنش مثبتی به‌ آن نشان داده‌اند.

52310

کد خبر 639295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =