رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با تشریح اقدامات این پلیس برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در شهر تهران گفت : از ابتدای سال جاری تا کنون طی 52 مرحله، 13 هزار و 421 نفر معتاد متجاهر مرد از مناطق آلوده شهر تهران، جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد مجاز تحویل داده شدند.

به گزارش خبرآنلاین، سردار محمد مسعود زاهدیان در تشریح اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر، اظهار کرد : جمع آوری و پاکسازی نقاط آلوده شهر تهران از لوث معتادان متجاهر یکی از اولویت های اصلی این پلیس است.

وی افزود : با توجه به ظرفیت های ایجاده شده در راستای نگهداری و درمان معتادان متجاهر، از ابتدای سال جاری تا کنون طی 52 مرحله، 13 هزار و 421 نفر معتاد متجاهر مرد از مناطق آلوده شهر جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد مجاز تحویل داده شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا ادامه داد: از میان این تعداد معتاد، 8439 نفر در مراکز ترک اعتیاد پذیرش و 4249 نفر از این افراد به علت داشتن بیماری های مختلف پالایش شدند.

سردار زاهدیان مطرح کرد: از مجموع معتادان جمع آوری شده بیش از 4 هزار نفر توسط سر کلانتری هفتم با اولویت قرار دادن " میدان شوش"، "محله هرندی" و خیابان های اطراف ، جمع آوری شدند.

وی اضافه کرد: هم زمان با اجرای طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر، با اولویت قرار دادن برخی محلات ، منطقه "هرندی" نیز از وجود معتادان متجاهر پاکسازی شد.

وی یاد آور شد : علیرغم تلاش های صورت گرفته از سوی پلیس، رده های انتظامی و همچنین شهرداری محل، به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و اجتماعی، متاسفانه همچنان این محل، مکانی مناسب برای حضور و تجمع معتادان می باشد.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار زاهدیان با اشاره به اینکه عدم ایجاد ظرفیت کافی باعث خلل در ماموریت های این پلیس در فرایند جمع آوری معتادان متجاهر است، گفت : با توجه به ظرفیت 4 هزار نفری که به تازگی توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ایجاد شده است، پاکسازی منطقه شوش و دیگر مناطق آلوده شهر تهران از معتادان متجاهر به جد دنبال می شود.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 640228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۷
    0 0
    در افسانه های شاهنامه امده که سیاوش شهر"سیاووش گرد" را به کمک هزار سپاهی ایرانی همراه خود اباد کرد. به نظر می رسد اکنون نوبت احداث و آباد کردن "معتاد گرد" ها ست.