۰ نفر
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۵

العالم نوشت: سخنگوی کاخ سفید در نشستی اضطراری گوشی‌های شخصی و غیر شخصی کارکنان دفتر خود را ضبط و کنترل کرد. این امر در پی درز پی‌در‌پی اخبار درون کاخ به بیرون و انتشار آن‌ها در رسانه‌ها صورت گرفت.

به گزارش دویچه وله، «دونالد ترامپ» از زمان تصدی مقام ریاست جمهوری آمریکا همواره از رسانه‌ها انتقاد و برخی از شبکه‌ها و نهادهای خبری را به نشر اخبار دروغ متهم کرده است.

ترامپ چندی پیش روزنامه‌نگارانی که «سیاست‌های ضد دموکراتیک» او را زیر سوال می‌برند، «دشمن ملت آمریکا» خواند. رئیس‌جمهور آمریکا هم‌چنین از دعوت برخی از نمایندگان رسانه‌های معتبر این کشور به مراسم «آشنایی با رسانه‌ها» خودداری و از شرکت در جشن سالانه‌ خبرنگاران امتناع کرده است.

با این حال اغلب «رویدادهای سیاسی پشت پرده‌» در چند هفته‌ گذشته در کاخ سفید، موضوع گزارش‌های گوناگون شبکه‌‌های خبررسانی در این کشور بوده است. گفته می‌شود که چند تن از کارکنان دفتر روابط عمومی کاخ سفید که به این «اسرار مگوی» دسترسی دارند، آن‌ها را در اختیار شبکه‌های ارتباطی قرار داده‌اند.

مجله‌ آمریکایی «پالیتیکو» گزارش می‌دهد که «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید از این رو با فراخواندن کارکنان خود به یک «نشست اضطراری»، دستور داده گوشی‌های شخصی و غیرشخصی آنان را ضبط و داده‌های ذخیره‌شده در آن‌ها را کنترل کنند.

در مراسم «ضبط و کنترل»، یکی از وکلای دونالد ترامپ نیز حضور داشته است. اسپایسر هم‌چنین استفاده ازاپلیکشن‌هایی که اخبار را به‌صورت رمز منتقل و آن‌ها را بلافاصله پس از ارسال پاک می‌کنند، ممنوع کرده است.

5252

کد خبر 641419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =