ایسنا نوشت:معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از در جریان بودن حدود ٨٥میلیارد دلار مذاکره در حوزه های نفتی خبر داد و درمورد اظهار نظر توتال درمورد ادامه همکاری با ایران منوط به تصمیم ترامپ گفت: ما از توتال دلخور نیستیم.

امیر حسین زمانی نیا در کنفرانس علمی_پژوهشی برجام و اقتصاد مقاومتی با تاکید براینکه درمورد برجام در وزارت نفت و چهار زیرمجموعه این وزارت خانه هیچگونه سیاه نمایی وجود ندارد،اظهار کرد:درحال مذاکره ٢٥قرارداد هستیم که اگر منجر به عقد قرارداد شود بیش از ٨٠میلیارد دلار و حدود 85 میلیارد دلار ارزش دارد.

وی با بیان اینکه در فضای ایجاد شده بعد از برجام، صادرات نفت خام دو برابر شده است، گفت: بالغ بر ٣٤میلیارد دلار در سال ٩٥، عواید نفت و میعانات بوده است. در ماه های آخر سال ٩٥، دو میلیون و ٦٣٩هزار بشکه نفت و میعانات گازی صادر کردیم و ارزش مذاکرات جاری حدود ٨٥ میلیارد دلار است.

از توتال دلخور نیستیم

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت با اشاره به همکاری توتال با ایران توضیح داد: توتال اعلام کرد منتظر تصمیم نهایی آمریکا در مورد ایران است، ما توتال را درک میکنیم. آن ها می خواهند ٥ میلیارد دلار سرمایه گذاری کنند، ما از توتال دلخور نیستیم، البته آن ها از یک ماه و نیم گذشته تا کنون بیش از ٢٠میلیون دلار هزینه کردند و پروپوزال‌های خود را آماده کرده‌اند.

زمانی نیا در ادامه با تاکید بر اینکه ایران گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده دارد نیست، تصریح کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی باید گفت ما گروگان کشورهایی که با آن ها مراوده داریم نیستیم و این مراوده به خاطر ارزش افزوده است.

 

35224

کد خبر 642626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =