۰ نفر
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۷:۲۳

ایسنا نوشت: با ادامه فشارها بر مقام‌های دولت بحران‌زده ترامپ، کاخ سفید اذعان کرد داماد و مشاور امنیت ملی سابق رئیس‌جمهوری آمریکا برای "ایجاد مسیر ارتباطی" با سفیر روسیه دیدار داشتند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت،‌ جارد کوشنر، داماد رئیس‌جمهوری آمریکا و مایکل فلن که ماه گذشته پس از افشای ارتباطاتش با سفیر روسیه در آمریکا از سمت مشاور امنیت ملی آمریکا استعفا کرد، دسامبر گذشته در برج ترامپ با این مقام روس دیدار کردند.

روزنامه "نیویورکر" در روزهای گذشته این دیدار را فاش کرد و اکنون کاخ سفید آن را تایید کرده است.

این تحولات در شرایطی رخ می‌دهد که پس از استعفای مایکل فلن، حالا فشارها برای استعفای جف سشنز، دادستان کل آمریکا به دلیل ارتباط با سفیر روسیه در دوران کارزارهای انتخاباتی ترامپ بالا گرفته است. شش تن از اعضای تیم ترامپ شامل پل مانافورت، کارتر پیج و مایکل کوهن، به داشتن روابط اعلام نشده با مقام‌های روس متهم هستند.

هوپ هیکز، مدیر ارتباطات استراتژیک کاخ سفید اعلام کرد: آنها به صورت کلی درباره روابط و ایجاد یک مسیر ارتباطی دو طرفه گفت‌وگو کردند. جارد کوشنر با مقام‌ها و نمایندگان خارجی بسیاری دیدار داشته است. دیدار کوشنر با سرگئی کیسلیاک، سفیر روسیه در آمریکا بیست دقیقه طول کشید و از آن زمان به بعد، کوشنر دیداری با این مقام روس نداشته است.

دیدار جارد کوشنر و مایکل فلن در شرایطی انجام شد که دولت وقت اوباما ۳۵ تن از دیپلمات‌های روس را که به جاسوسی مظنون بودند، از کشورش اخراج کرده بود.

در همین حال فاش شده که جمهوری‌خواهان ارشد آمریکا پس از دیدار مقام‌های ترامپ با سفیر روسیه، موضعی روس‌گرایانه در قبال اوکراین تدوین کردند. تابستان گذشته در جریان کنفرانسیون ملی جمهوری‌خواهان اعضا توافق کردند که رویکردی مخالف مسلح کردن اوکراین در پیش بگیرند و همان زمان ترامپ گفت که ارتباطی با این تصمیمات ندارد. اما حال یکی از مشاوران سابق ترامپ به سی‌ان‌ان گفته که هدف از این اقدامات این بود که سیاست حزبی به دیدگاه‌های شخصی ترامپ درباره روسیه نزدیک شود. این در حالی است که سیاستگذاری جمهوری‌خواهان در ابتدا "ارائه تسلیحات دفاعی کشنده" به ارتش اوکراین بود که بعدا به "ارائه کمک‌های مناسب" تغییر یافت.

5252

کد خبر 642666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =