مهر نوشت: «أحمد أبو الغیط» دبیرکل اتحادیه عرب با طرح سخنانی مضحک به یاوه گویی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

به گزارش «بوابة الفتح»، «أحمد أبوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب به یاوه گویی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

بر اساس این گزارش، وی در اظهاراتی مدعی شد: باید با ایران قاطعانه برخورد کرد و باب دخالت در امور داخلی کشورهای عربی را به روی آن بست!

دبیرکل اتحادیه عرب در ادامه اظهارات مضحک و تعجب برانگیز خود ادعا کرد: ایران به دنبال سیطره بر منطقه و شیعه کردن اهل تسنن است.

وی همچنین از همه کشورهای عضو اتحادیه عرب خواست تا برای کنترل مواضع ایران در قبال منطقه، اقدام کنند.

این شخصیت عربی مدعی شد: ایران انقلاب خود را به منطقه صادر کرده است و باید سیاست های خود را اصلاح کرده و از دخالت در امور کشورهای عربی اجتناب کند.

اظهارات سرتاسر سخیف دبیرکل تازه کار اتحادیه عرب علیه جمهوری اسلامی ایران در حالی است که وی هیچ سند متقنی مبنی بر دخالت ایران در امور کشورهای عربی و تلاش آن برای تبلیغ تشیع در این کشورها به افکار عمومی ارائه نکرده است.

گفتنی است، انفعال اتحادیه عرب در قبال تحولات کنونی منطقه طی سالیان اخیر، تاکنون منجر به تشدید بحران ها و کشته شدن هرچه بیشتر غیرنظامیان در کشورهای مختلف شده است. این اتحادیه تاکنون به هیچیک از مسئولیت های خود در قبال فجایعی که در فلسطین، سوریه، عراق، بحرین و دیگر کشورها می افتد، عمل نکرده است.

52311

کد خبر 642884

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • بی نام A1 ۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
  6
  باید نگران بود این یاوه گویی ها زمینه ساز حوادث بعدی خواهد شد.
 • بی نام RO ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
  3
  لطفا یکی دهن گشاد این اعراب جاهلی رو که جدیدا خیلی از قبل گشادتر هم شده ببنده.لطفا
 • امیر تبریز اوغلی IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
  3
  راست گفته خوب
  • بدون نام ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
   6
   کی راست گفته. دبیرکل اتحادیه عرب!!!??? غلط زیادی کرده. دولت. باید ازسیاست. اعتدالی که خروجی ان یاوه گوییهای اعراب جاهلی است. دست بردارد. وانفعال راکناربگذارد. وپاسخ این یاوه سراها. رابدهد
 • بی نام A1 ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
  17
  من کاری به یاوه گویی اعراب ندارم ولی یک سوال آیا این جنگ نیابتی ارزش آن را داشت که در جهان اسلام جای ما واسراییل عوض شود و ایران دشمن شماره یک اعراب تلقی شود ا سرابی دوست آنها؟
  • بدون نام ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
   4
   کدام اعراب?! ملتهایادولتها. اقاحان یه کم عقلتوماربنداز. اگر ایران. درمنطقه. منفعل باشد. باید. درکوچه. پس کوچه های شهرها. به جنگ داعشیها. واسراییلیها. و. وهابیت خبیث رفت. معلومه چی میگی?!
 • بی نام IR ۰۶:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
  7
  چگونه است که ما وقتی شعارها و آرمانهای اعلام شده خودمان را از زبان فرد دیگری میشنویم آن را یاوه گویی و مضحک و چه و چه میخوانیم؟ مگه خود ما در فلسطین و لبنان و سوریه و یمن و عراق و جیبوتی و نیجریه و ... آشکارا دخالت نداریم؟ مگه نگفتیم انقلاب را صادر خواهیم کرد؟ مگر روی موشکها زنده باد و مرده باد نمینویسیم؟ پس دیگه چه چیزی رو کتمان می کنیم؟