میزان نوشت: رئیس پلیس تهران گفت: نیروهای محسوس و نامحسوس پلیس در سطح شهر و مراکز خرید به منظور تامین امنیت شهروندان مستقر می شوند.

او با اشاره به آغاز استقرار نیروهای پلیس های تخصصی در معابر اصلی و همچنین مراکز خرید سطح شهر تهران در ایام پایانی سال گفت: با توجه به افزایش حضور شهروندان در مراکز خرید، نمایشگاه های بهاره و همچنین تردد در مسیرها و معابر اصلی از هفتم اسفند ماه امسال، نیروهای پلیس راهور با استفاده از 50 درصد نیروی موجود در محل های پر ازدحام استقرار یافته و به برقراری نظم و تسهیل آمد و شد شهروندان می پردازند.

این مقام انتظامی، ضمن اشاره به حضور گشت های محسوس و نامحسوس، پلیس های تخصصی در این محلات خصوصا در مراکز خرید، گفت: پیش از این، افراد مشکوک و سارقان سابقه دار از سوی ماموران پلیس رصد شده و تحت کنترل قرار می گیرند تا در صورت بروز تخلف و هنجار شکنی از سوی آنها، برخورد قانونی صورت گیرد.

وی با توصیه به شهروندان مبنی بر این که از حمل مقدار زیاد پول نقد خودداری کنند، افزود: در مواقع ازدحام و شلوغی جمعیت خریدار در روزها و شب های پایانی سال و حضور مردم برای خرید در مراکز تجاری و فروشگاه ها، این فرصت را به سارقان می دهد تا با پرسه در بخش های مختلف مراکز خرید و اقدام به سرقت پول نقد شهروندان کنند. بنابراین استفاده از کارت های عابر بانک و عدم استفاده از پول نقد می تواند این امکان را از سارقان بگیرد.

رئیس پلیس تهران در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: شهروندان با رعایت نکات ایمنی و ترافیکی در مورد پارک خودرو و استفاده از راهکارهای پیشگیرانه از سرقت که از سوی پلیس ارایه می شود، توجه داشته و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک مراتب را سریعا به مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارش دهند.

47237

کد خبر 643530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =