کرج در زمره شهرهای پیشرو کشور در حوزه فضای سبز است

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر کرج گفت که این کلانشهر در زمره شهرهای پیشروی کشور در حوزه فضای سبز و اجرای طرح های درختکاری و جنگلکاری است.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، حجت اله غلامرضایی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: شهرداری کرج با دریافت مجوزهای قانونی از شورای اسلامی شهر اعتبار مناسبی را برای توسعه سرانه های فضای سبز، لوله کشی برای آبیاری قطره ای و جداسازی آب شرب از آب خام در آبیاری درختان و گیاهان تخصیص داده و در این راستا اقدامات قابل توجهی نیز به ثمر نشسته است.
وی گفت: تحویل نهالستان متروکه محمدشهر و تبدیل آن به یکی از مراکز اصلی پرورش و تولید گل و گیاه و نهال در سطح استان یکی از اقدامات مثبت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کرج به شمار می رود که اقدامی همسو با «اقتصاد مقاومتی» نیز به شمار می رود و هزینه های تمام شده را برای سازمان تا حد زیادی کاهش داده است.
این مسئول شهری در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: جنگلکاری اراضی دهکده تفریحی گردشگری باغستان در مساحت دهها هکتاری به راستی یک پروژه ملی در حوزه فضای سبز به شمار می رود که با اعتبار میلیاردی در حال اجرا می باشد و شهرداری کرج با تحویل قطعات صد هکتاری و کاشت درخت در آن، اراضی بیشتری را از اداره کل راه و شهرسازی استان جهت توسعه جنگلکاری تحویل می گیرد.
شهردار سابق مهرشهر بیان داشت: همچنین شورای اسلامی شهر کرج مجوز لازم برای تملک باغ آلو را صادر کرد تا شهرداری با احیای این باغ و الحاق آن به سرانه فضای سبز شهری، گام مهم دیگری را در راستای صیانت از محیط زیست و نگهداری از باغات و درختان بردارد.
به گفته غلامرضایی، جلوگیری از تخریب باغات و اراضی کشاورزی و صیانت از محیط زیست از مطالبات و توصیه های رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز به شمار می رود و مدیریت شهری کرج با عمل به منویات ایشان سعی در رشد و توسعه سرانه فضای سبز دارد و باور داریم که ایجاد کمربندی سبز به دور شهر بهترین راهکار برای مقابله با کانون های ریزگرد و موج گسترده آلودگی هوا می باشد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: اصلاح قوانین به گونه ای باشد تا معترضین به محیط زیست، منابع طبیعی، باغات و اراضی کشاورزی که با هدف سودجویی و کسب منافع مالی نسبت به بدرفتاری با طبیعت اقدام می نمایند، در معرض پاسخگویی اساسی قرار گیرند و مجازات نقدی و حبس در انتظار ایشان باشد تا بازدارندگی لازم در جامعه برای عدم تخریب محیط زیست ایجاد شود.

46

کد خبر 645149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =