رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه تنها 14 درصد از بودجه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، صرف برنامه های فرهنگی می شود، گفت: بر اساس گزارش حسابرس شورا، 4.3 میلیارد تومان در قالب سپرده و پیش پرداخت ها و خرید 4 باب مغازه از بودجه این سازمان هزینه شده که اسناد متقنی برای آن وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی گزارش حسابرس در مورد عملکرد سال مالی 93 سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گفت: یکی از افتخارات شهرداری این است که به نهاد فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده است، این در حالیست که عملکرد سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از نظر حسابرس شورا مردود است.

وی با اشاره به بند 11 این گزارش، گفت: سپرده ها و پیش پرداخت ها شامل 3.2 میلیارد تومان تحت عنوان سپرده وجوه نقد بوده است و هیچ گونه تضمینی از صاحبان امضاء مجاز اخذ نشده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره بند 19 گزارش حسابرس نیز گفت: بر اساس این بند چهار باب مغازه به مبلغ 1.3 میلیارد تومان خریداری شده است اما مستندانی از بابت صورت ریز و مالکیت آن از سوی مقام مسئول به موسسه حسابرسی ارائه نشده است.

حافظی همچنین درباره بند 28 گزارش حسابرس نیز اعلام کرد: ماده 15 دستورالعمل اجرایی ابلاغی شهردار تهران در خصوص اخذ مجوز از بابت هر گونه پرداخت و کمک سازمان به اشخاص داخل یا خارج از شهرداری تهران رعایت نشده و معادل 3.6 میلیارد تومان در قالب اهدای هدیه و کتاب و همچنین کمک به مساجد و هیات های مذهبی از محل کمک بودجه جاری هزینه شده است.

وی گفت: در بند 29 این گزارش درباره استخدام نیروی انسانی جدید در سازمان فرهنگی و هنری مواردی ذکر شده است، ماده 25 دستورالعمل اجرایی ابلاغی شهردار در خصوص استخدام هرگونه نیروی انسانی جدید در سازمان رعایت نشده و تعداد کارمندان جدید در سال 93 بیشتر شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به یکی ازجداول پیوست این گزارش، گفت: با سازمانی مواجه هستیم که 66.2 میلیارد تومان هزینه پرسنلی، 54.3 میلیارد تومان هزینه اداری و 20 میلیارد تومان هزینه برنامه ای دارد؛ یعنی 120 میلیارد تومان سازمان هزینه می کند تا 20 میلیارد تومان برنامه اجرا کند در حقیقت 14 درصد از منابع این سازمان صرف برنامه ها و 86 درصد صرف هزینه ها می شود. حال سوال این است که با این اوصاف آیا سازمان عملکرد قابل دفاعی دارد؟

وی گفت: برخی از دوستان بر این باورند که چون مدیریت این سازمان تغییر یافته است، نباید کسی پاسخگو باشد، رئیس مجمع این سازمان، شهردار است، هر شرکت یا سازمان جایگاه حقوقی دارد و نباید گفت که چون مدیران قدیمی رفته اند تکلیفی وجود ندارد، حتی اگر شهردار جابجا شود، باید پاسخگوی عملکرد خود و زیرمجموعه های خود در زمان مسئولیتش باشد.

۴۷۴۷

کد خبر 645672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =