آتش‌سوزی در ۲ ساختمان ۵ طبقه/ نجات ۳۵ نفر از میان آتش و حریق ۵ خودرو

تسنیم نوشت: سخنگوی آتش‌نشانی تهران از وقوع حریق در دو ساختمان مسکونی، نجات ۳۵ نفر از میان دود و آتش و حریق پنج خودرو در پارکینگ خبر داد.

سید جلال ملکی با اعلام خبر دو حادثه آتش‌سوزی در پاکدشت و شهرری درباره جزئیات این حوادث گفت: در حادثه نخست، ساعت 2:52 بامداد امروز حریق در یک ساختمان مسکونی در پاکدشت، بلوار قمی به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که آتش‌نشانان ایستگاه 66 آتش‌نشانی تهران به عنوان نیروی کمکی همراه با خودروی تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: هنگام رسیدن آتش‌نشانان تهرانی، آتش‌‌نشانان پاکدشتی مشغول عملیات بودند، محل حادثه یک ساختمان پنج طبقه 10 واحدی بود، پنج خودرو (سه پراید، یک پژو 405 و یک زانتیا) در پارکینگ این ساختمان دچار حریق شده و آتش کاملا شعله‌ور بود، دود بسیار زیادی طبقات بالایی را فرا گرفته و تعدادی از ساکنان داخل منازل خود محبوس شده بودند.

وی گفت: آتش‌نشانان تهرانی همراه با آتش‌نشانان پاکدشت عملیات را آغاز کردند. همزمان با خاموش کردن آتش، آتش‌نشانان با استفاده از نردبان چند نفر را از طبقات بالایی و از طریق پله‌ها نجات دادند، در نهایت هشت نفر به سلامت از ساختمان خارج شدند، آتش خاموش، محل ایمن‌سازی شد، آتش‌نشانان تهران در ساعت 4:22 بامداد به عملیات پایان و محل حادثه را به آتش‌نشانان پاکدشتی تحویل دادند.

ملکی درباره جزئیات حریق دیگری در شهرری گفت: ساعت 2:59 بامداد امروز آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در شهرری، میدان نماز به سامانه 125 اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در محل حادثه مشاهده شد یک واحد 70 متری در طبقه اول ساختمان پنج طبقه 10 واحدی دچار حریق شده و تعدادی از ساکنان داخل منازل خود محبوس شدند که آتش‌نشانان به سرعت همزمان با خاموش کردن آتش مشغول خارج کردن افراد از ساختمان شدند، در این عملیات 27 نفر نجات یافتند همچنین در بین نجات یافتگان یک کودک ده ماهه نیز وجود داشت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اشاره به مصدومیت یک خانم میانسال در حادثه دوم گفت: ساعت 4:10 بامداد عملیات به پایان رسید و محل پس از ایمن‌سازی به عوامل انتظامی تحویل داده شد.

۴۷۲۳۵

کد خبر 645828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =