پدر اینترنت می‌گوید قطع کمک‌های دولتی می‌تواند ایده‌های فناورانه را نابود کرده و به پروژه های توسعه اینترنت ضربه بزرگی بزند.

به گزارش خبرآنلاین، وینتون سرف درباره برنامه‌های دولت ترامپ هشدار داد که می‌تواند مانع عمده‌ای برای ایده‌ها و فناوری‌های جدید باشد.

وی که در فستیوال SXSW2017 در آستین صحبت می‌کرد افزود این یک مشکل جدی است که بروز کرده و کمپانی های بزرگ را با عدم نوآوری و خلاقیت روبرو می‌کند.

به گفته پدر اینترنت قطع کمک‌های دولتی می‌تواند به پروژه توسعه اینترنت ضربه بزرگی بزند. وی تاکید کرد تفکر سودآوری آنی در پروژه‌هایی مانند توسعه اینترنت باعث شده تا دولت کمک‌های خود را به این‌گونه پروژه‌ها را قطع کند.

«وینتون سرف» که قائم‌مقام گوگل شده، عضو کرسی ملی علوم آمریکا نیز هست که در دهه 1960 بر اساس پروژه آرپانت که توسط دارپا توسعه یافت، اینترنت را به دنیا آورد و لقب پدر اینترنت را از آنِ خود کرد.

دولت ترامپ ضمن قطع کمک‌های مالی به سازمان‌های آی تی، با لغو ویزای سریع برای مهندسان عملاً در برابر فناوری گام برداشته که در درازمدت می‌تواند به ابداعات و نوآوری‌ها در حوزه علم و فناوری ضربه بزند.5656

کد خبر 645902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
    4 0
    والا تمام نوآوریهای عجیب و غریب مثل همین اینترنت تماما در خاک امریکا و بدست متخصصین امریکایی تحقق پیدا کرده لذا یقینا فرامین مهاجرتی ترامپ تاثیری در ادامه این روند نخواهد داشت