تفاوت فرهنگ در ورزشگاه ثامن اتفاقی نادر را رقم زد. در دقیقه 20 بازی ابومسلم و ملوان که ساعتی پیش در ورزشگاه ثامن الائمه یار کامرونی ابومسلم که از درد به خود می پیچید حرکتی را انجام داد که نظیرش را تا به حال هیچ وقت ، هیچ ایرانی به خاطر ندارد.

بازی دو تیم در جریان بود که توپ محکمی به شکم جان دی گودی برخورد کرد. مهاجم کامرونی 28 ساله ابومسلم که از شدت درد به خود می پیچید و کنترل ادرارش را از دست داده بود ، به ناچار از داور بازی اجازه خواست تا از زمین بیرون برود. داور هم که فکر می کرد او برای مداوا از زمین خارج می شود مشکلی با این خواسته مرد کامرونی نداشت. تنها لحظاتی بعد ، دی گودی به پشت نیمکت ذخیره های تیمش رفت و درحالی که همه هم تیمی هایش هاج و واج او را زیر نظر داشتند ، گوشه ای ایستاد تا رفع حاجت کند.

  جان دی گودی دقایقی بعد درحالی که هم تیمی هایش نمی توانستند خود را کنترل کنند و نخندند ، به زمین مسابقه برگشت تا به بازی ادامه دهد. این اتفاق اما خیلی زود خبرساز شد و همه می خواستند از اتفاقی که در ورزشگاه مشهد افتاده بدانند و بدانند چه برخوردی با این بازیکن می شود.

 در پایان مسابقه ، حاتم بک پور ناظر داوری مسابقه که صحنه را دیده بود در این باره گفت:«لحظه عجیبی بود داور نمی دانست که این بازیکن به چه دلیل می خواهد از زمین خارج شود و بعد هم نفهمید که او چه کاری کرده است. این اتفاق به دلیل تفاوت فرهنگی میان ما و یار کامرونی است. او هنجارهای ما را نمی شناخته و بی شک از شدت درد نمی دانسته که چه می کند. من این ماجرا را به فدراسیون گزارش می کنم. ولی امیدوارم برخوردی که با این بازیکن می شود ، برخورد ارشادی باشد.» در واکنش به اتفاقی که افتاده ، امیرحسین پیروانی مربی ابومسلم هم گفت:« او از درد به خود می پیچید و نمی دانست که این کار در کشور ما عرف نیست.»

 سال ها قبل وقتی دو یار پانامایی به تیم پرسپولیس آمدند ، در اولین حضورشان همراه تیم اتفاقی در زمان تعویض لباس ها در رختکن پرسپولیس افتاد که داد علی پروین را در آورد اما واکنش آن دو یار به این اتفاق کاملا عادی بود چون آنها همان کاری را کرده بودند که در کشورشان انجام می دادند. جان دی گودی هم درست به مانند فرهنگ کشورش رفتار کرده و اگر این اتفاق ناپسند است به دلیل نا آشنایی یار برزیلی با فرهنگ های رایج در کشور ما بوده است.

 بازی دو تیم ابومسلم و ملوان در پایان با نتیجه مساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

کد خبر 646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهرداد IR ۰۶:۵۹ - ۱۳۸۷/۰۹/۱۴
    0 0
    به نظر شما این کار بدتر است یا حرکت انداختن آب دهان چشم تو چشم دوربین بدون هیچگونه شرمی ، از سوی بازیکنان سر شناس کشور.