۰ نفر
۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۰

ایسنا نوشت: هیاتی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی "حماس" با مقامات لبنانی دیدار و گفتگو کرد.

هیات حماس به ریاست موسی ابو مرزوق، عضو ارشد دفتر سیاسی این جنبش در این سفر با میشل عون، رئیس جمهور و سعد حریری، نخست وزیر و نبیه بری، رئیس پارلمان و سرهنگ عباس ابراهیم رئیس سرویس‌های امنیتی لبنان و تمام سلام، نخست وزیر سابق این کشور دیدار و گفتگو کرد.

هیات حماس در این سفر که اسامه حمدان، مسئول روابط خارجی این جنبش، علی برکه، نماینده آن در لبنان و یاسر عبد الهادی، از رهبران حماس نیز ابو مرزوق را همراهی می کردند، نشست مشترکی را نیز با حضور عباس ابراهیم با هیاتی از جنبش فتح به ریاست عزام احمد، عضو کمیته مرکزی این جنبش و دیدارهای جداگانه‌ای را نیز با دیگر گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین و احزاب لبنانی برگزار کردند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، هیات حماس در این سفر مواضع خود در قبال آشتی ملی و پایان شکاف داخلی را تشریح و بر حمایت از اراضی لبنان و یکپارچگی آن و نیز حفظ امنیت و آرامش اردوگاه های لبنانی و گفتگو و حفظ صلح اجتماعی تا بازگشت ملت فلسطین به وطن و سرزمین خود و توقف تروریسم و تندروی تاکید کرد.

سایت رسمی جنبش حماس همچنین اعلام کرد که هیات این جنبش در جریان دیدارهای خود در لبنان مسائل مختلف مربوط به اوضاع فلسطینیان ساکن لبنان و برقراری امنیت و آرامش در این کشور و توقف فوری خشونت ها و ناآرامی ها را مورد بررسی قرار داده است.

در این دیدارها همچنین بر حمایت از تشکیل نیروی مشترک و مخالفت با انحلال آن و نیز حمایت از کمیته سیاسی مشترک و کنار گذاشتن تمامی نشانه‌های تفرقه و دودستگی در لبنان تاکید شده است.

هیات رهبران حماس همچنین برخی مواضع سیاسی و مسائل مرتبط با اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد تا زمینه وحدت تمامی گروه‌ها و دوری از اختلاف و حمایت از روند اصلاح اوضاع و زندگی مشترک فراهم گردد.

52311

کد خبر 650269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =