۰ نفر
۱۲ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۵

تسنیم نوشت: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با اعلام آماده‌باش کامل ۱۲۳ ایستگاه آتش‌نشانی در روز طبیعت گفت: ۶۲۰ آتش‌نشان در ۲۶۰ نقطه شهر مستقر خواهند شد و گروه ویژه از غواصان سازمان آتش‌نشانی تهران با تجهیزات کامل غواصی در حاشیه دریاچه خلیج فارس حضور خواهند داشت.

سید جلال ملکی درباره تمهیدات سازمان آتش‌نشانی تهران برای روز طبیعت اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی تهران مانند سالهای گذشته تمهیدات ایمنی ویژه‌ای را برای روز طبیعت تدارک دیده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به آماده‌باش کامل 123 ایستگاه آتش‌نشانی تهران در روز طبیعت گفت: 620 آتش‌نشان در 260 نقطه از بوستانها و فضای سبز، اماکن تفریحی و تجمعی، بزرگراه و اتوبانها، مبادی ورودی و خروجی شهر و حتی در بخش‌هایی از اطراف شهر مستقر خواهند بود همچنین در این استقرارها از 96 دستگاه خودروی سنگین، 85 دستگاه خودروی سبک و 78 موتورسیکلت استفاده خواهد شد.

وی افزود: یک گروه ویژه از غواصان سازمان آتش‌نشانی تهران با تجهیزات کامل غواصی در حاشیه دریاچه خلیج فارس حضور خواهند داشت.

وی درباره زمان استقرار آتش‌نشان در سطح شهر گفت: استقرارها از ساعات اولیه صبح فردا (13 فروردین) آغاز و تا پایان، تخلیه کامل هموطنان از دامان طبیعت و عادی شدن تردد در بزرگراه و اتوبانها ادامه خواهد داشت همچنین تمامی مدیران ارشد عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران علاوه بر آماده‌باش کامل به‌صورت سیار مشغول گشت‌زنی و سرکشی به تیمهای عملیاتی خواهند بود.

ملکی در توصیه‌های به هموطنان برای تامین ایمنی در روز طبیعت گفت: ترجیحاً هموطنان در اطراف شهرها مستقر نشوند و در داخل شهر مستقر شود چون در این صورت با شرایط ترافیک سفرهای نوروزی مواجه می‌شوند؛ هموطنان خودروهای خود را به صورتی پارک کنند که مسیر خودروهای امدادی مسدود نشود، اگر قصد روشن کردن آتش را دارند آتش را در داخل اجاقهایی که به همین منظور تعبیه شده، روشن کنند و حتماً در پایان آتش را با آب کامل خاموش کنند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: هموطنان در زمینهای ناشناخته زراعی با پوشش گیاهی انبوه و در مکانهایی که سطح زمین به خوبی معلوم نیست اتراق نکنند چون احتمال وجود چاه، گودال و حیوانات وحشی در این اماکن ناایمن وجود دارد و در بوستانها و کمپهایی که به همین منظور تعبیه شده است، حضور پیدا کند همچنین در پایان اتراق نیز زباله و ضایعات تولیدی خود را جمع‌آوری و از طبیعت خارج کنند.

۴۷۴۷

کد خبر 650580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =