سازمان هواشناسی در اخطاریه‌ای نسبت به آبگرفتگی معابرعمومی و احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیلها و همچنین لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش برف در مناطق سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در این اخطاریه آمده است؛ برای روز یکشنبه 96/1/13 بارش برف در اردبیل، جاده های کوهستانی در مناطق مرتفع شمال آذربایجانهای شرقی و غربی، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در استانهای تهران،البرز، قزوین، گیلان و مازندران پیش‌بینی می‌شود.

همچنین آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیلها در برخی نقاط استان های لرستان، نیمه شرقی ایلام، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، شمال فارس، نیمه غربی اصفهان، غرب سمنان، جنوب غرب تهران و شمال خراسان رضوی انتظار می‌رود.

از این رو توصیه می شود جهت پیشگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم به عمل آید.

بارش برف و باران در 29 استان کشور امروز و فردا

میزان نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: به جز دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان امروز و فردا در تمامی استان ها بارش خواهیم داشت.

کوروش محمد پور اظهار داشت: براساس نقشه های پیش یابی، امروز در بیشتر مناطق کشور به جز جنوب و جنوب شرق شامل استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بارندگی پیش بینی می کنیم.

وی ادامه داد: اطلاعات هواشناسی نشان می دهد که در استان های لرستان، مرکزی، جنوب همدان، شرق کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان بارش ها از شدت بالاتری برخوردار بوده و احتمال آبگرفتگی و سیلاب در این مناطق وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: بارش برف در اردبیل، جاده های کوهستانی در مناطق مرتفع شمال آذربایجانهای شرقی و غربی، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در استانهای تهران،البرز، قزوین، گیلان و مازندران برای امروز پیش بینی می شود.

به گفته وی هوای پایتخت امروز با بارش پراکنده روبرو بوده و از فردا دما به شکل محسوسی کاهش می یابد.

کاهش 10 درجه ای دما در تهران

براساس اخطاریه شماره 1 هواشناسی استان تهران، از بعدازظهر یکشنبه تا صبح سه‌شنبه در بعضی ساعات، بارش باران،وزش باد شدید،رعدو برق و رگبار و در ارتفاعات بارش باران، برف و مه پیش بینی می شود.

همچنین احتمال آبگرفتگی معابر و رخداد تگرگ وجود دارد.

کاهش دما روز دوشنبه ۵ تا ۱۰ درجه خواهد بود.

هشدار آب منطقه ای البرز: گردشگران در حاشیه رودخانه ها توقف نکنند

ایرنا نوشت: رئیس روابط عمومی آب منطقه ای البرز نسبت به بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و جاری شدن سیلاب به گردشگران و مسافران نوروزی هشدار داد که در حاشیه این مکان ها توقف نکنند.

مهدی عبدالرحیمی اظهار داشت: هموطنانی که قصد عزیمت از محورهای مواصلاتی استان البرز بویژه جاده کرج - چالوس و سایر جاده های البرز را دارند،انتظار می رود از توقف در حاشیه رودخانه ها وآبراه ها پرهیز کنند.

وی گفت: براین اساس طبق گزارش هواشناسی البرز و با توجه به پیش بینی های صورت گرفته احتمال سبلابی شدن رودخانه هاو مسیل های این استان از تمام مردم و گردشگران نوروزی که قصد عبور از مسیرهای همجوار رودخانه ها را دارند و یاقصد سپری کردن روزهای پایانی تعطیلات بویژه امروز دوازده و فردا سیزده فروردین تاکید می شود، از اتراق در بستر و یا حریم این رودخانه ها خودداری کنند.

عبدالرحیمی بیان داشت: در این مدت توقف در حاشیه دریاچه سدها به ویژه سد امیر کبیر و سد طالقان با خطراتی برای مسافران همراه است.

۴۷۴۷

 

 

 

کد خبر 650660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =