متقاضیان عضویت در شوراهای شهر و روستا از قانون تبعیت کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: امید است همه با استناد به قانون روند انتخابات را پیش گرفته و از خطوط قرمز و چهارچوب قانون عدول نکنند چراکه با آنها طبق قوانین برخورد صورت خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، فتح الله حقیقی در نشست با فرمانداران و معاونان سیاسی استان البرز، ضمن آرزوی سالی سرشار از نشاط، شادابی، توسعه، رونق، رفاه، آسایش و امنیت برای تمامی مردم ایران اسلامی افزود: ضرورت دارد با عزمی جدی طبق بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با توسعه و رونق تولید با کیفیت داخلی و قابل رقابت در سطوح بین الملل و ایجاد اشتغال پایدار همچنان قدم های اساسی برداشته شود.

وی ادامه داد: برای توفیق بیشتر باید شرایط موجود و پیامد آن و همچنین ترسیم شرایط مطلوب و راه رسیدن از وضعیت موجود به شرایط مطلوب را به شکل عملیاتی اجرایی کرده و نتایج آن به مردم گزارش داده شود. رشد ۱۵ درصدی ثبت نام شوراها در البرز نسبت به دوره چهارم حقیقی با اشاره به روند ثبت نام داوطلبان عضویت در شوراهای استان البرز گفت: در این دوره رشد قابل توجهی در تعداد ثبت نام ها مشهود بود چراکه در این دوره نسبت به دوره چهارم در مجموع ۱۵ درصد افزایش وجود داشت که این رقم در ثبت نام های شهری ۳۲ درصد و روستایی ۳ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه در صد در صد روستاهای واجد الشرایط استان البرز انتخابات برگزار خواهد شد، اضافه کرد: داوطلب عضویت در شوراهای روستا استان البرز به اندازه کافی وجود دارد.

وی با استناد به اطلاعیه وزارت کشور در خصوص رتبه بندی تعداد ثبت نام شوراهای شهر و روستا گفت: استان البرز در ثبت نام داوطلبان جزو ۱۰ شهر و روستای اول کشور قرار گرفت. حقیقی افزود: در میان متقاضیان عضویت در شوراهای البرز ۱۴۱۹ نفر دارای مدرک لیسانس بیشترین ثبت نام ها و ۲۳ نفر با تحصیلات حوزوی نیز کمترین آمار را به خود اختصاص دادند، همچنین سنین ۳۶ تا ۴۰ سال اکثریت و سنین بالای ۷۵ سال حداقل تعداد ثبت نام کنندگان را داشتند.

روند انتخابات در چهارچوب قانون طی می شود وی خاطر نشان کرد: برای هر کرسی شهری حداقل ۹ نفر و حداکثر ۲۱ نفر به رقابت می پردازند و در روستاها نیز به ازای هر کرسی بیش از ۴ نفر داوطلب عضویت وجود دارد. معاون سیاسی استاندار البرز با اشاره به اینکه انتخابات با هماهنگی هیات نظارت روند مطلوبی را طی می کند گفت: تاکنون هیچ گونه مانعی سر راه این امر وجود نداشته و با تدابیر اندیشیده شده در آینده نیز مشکلی نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه میثاق و پیمان ما برای برگزاری انتخابات پیش رو قانون است افزود: تمامی امور با توجه به قانون پیگیری می شود و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و آسیب شناسی دوره های قبل تمامی موانع احتمالی مورد بررسی قرار گرفته و رفع شده است. حقیقی عنوان کرد: در خصوص تبلیغات نیز تمامی موارد در نظر گرفته شده و افرادی که خارج از چهارچوب های قانونی اقدام به تبلیغات و فعالیت های زود هنگام می کنند شناسایی شده و برخورد لازم طبق قوانین با آنها صورت می گیرد، هدف پیشگیری از تخلفات است. تبلیغات زود هنگام داوطلبان عضویت در شوراها رصد می شود وی گفت: افرادی که در فضای مجازی و سایر بستر های موجود نسبت به تبلیغات و فعالیت های غیر قانونی اقدام کرده و در حق دیگران اجحاف می کنند در پرونده آنها درج شده و در روند تایید و یا رد صلاحیت آنها اعمال می شود.

این مسئول با تاکید بر آگاهی و هوشیاری مردم در خصوص افراد متخلف و ناهنجاری های صورت گرفته از طریق آنها افزود: مردم به راحتی می توانند خطوط نادرست را شناسایی کنند و ترفندهای متخلفان در مردم فهیم ما هیچ گونه کاربردی ندارد. وی ادامه داد: امید است همه با استناد به قانون روند انتخابات را پیش گرفته و از خطوط قرمز و چهارچوب قانون عدول نکنند چراکه با آنها طبق قوانین برخورد صورت خواهد گرفت.

نتایج تایید یا رد صلاحیت ثبت نام کنندگان شوراها دوم اردیبهشت ابلاغ می شود حقیقی با اشاره به اینکه مشخصات متقاضیان عضویت در شوراها به مراجع ۴ گانه محول شده گفت: از ۷ تا ۱۶ فروردین ۹۶ اعلام نتایج بررسی در خصوص سوابق داوطلبان باید به هیات اجرایی صورت گیرد که تاکنون بخش زیادی از این روند طی شده است. وی افزود: هیات اجرایی از ۱۷ تا ۲۳ فروردین رسیدگی به صلاحیت داوطلبان را انجام داده و سپس در بیست و چهارم همین ماه نتیجه را به هیات نظارت شهرستان و بخش اعلام می کند، که از ۲۱ تا ۳۱ فروردین زمان برای بررسی داشته و در یکم اردیبهشت ۹۶ به هیات اجرایی اعلام کند و در ۲ اردیبهشت مراتب تایید و رد صلاحیت به داوطلبان ابلاغ می شود.

 

46

کد خبر 651951

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =