ایسنا نوشت: مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از روند افزایش نسبی دما طی سه روز آینده برای اغلب نقاط کشور خبر داد و گفت: طی روز شنبه پدیده گردو غبار و کاهش کیفیت هوا در استان های واقع در غرب، جنوب غرب و احتمالا استان بوشهر پیش بینی می شود.

احد وظیفه ، به پیش بینی وضعیت آب و هوا در سه روز آینده پرداخت و اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، روند افزایش نسبی دما طی سه روز آینده برای اغلب نقاط کشور پیش بینی می‌شود.

وی افزود: روز جمعه با عبور موجی از نوار شمالی کشور در مناطق از غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکزی ایران، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه با نفوذ جریانات گرم و مرطوب جنوبی در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور، بوشهر و برخی مناطق فارس و دامنه های زاگرس جنوبی افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی با وزش باد رخ خواهد داد گفت: همچنین به سبب افزایش سرعت وزش باد جنوبی در جنوب غرب کشور و با توجه به تصاویر دریافتی از ماهواره هواشناسی، تشکیل توده گرد و غبار روی قسمت های مرکزی عراق و هدایت آن را به سوی مرزهای غربی کشور نشان می‌دهد.

وظیفه ادامه داد: از این رو از بعدازظهر و اوایل شب جمعه و طی روز شنبه پدیده گردو غبار و کاهش کیفیت هوا در استان های واقع در غرب، جنوب غرب و احتمالا استان بوشهر پیش بینی می شود.

به گفته وی طی سه روز آینده در سواحل شمالی کشور بویژه در اردیبل و گیلان در برخی ساعات وزش باد جنوبی شدید پیش بینی می شود. روزهای شنبه و یکشنبه در بخش هایی از شمال شرق و شمال غرب کشور بارش های پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران در روز شنبه قسمتی ابری در بعدازظهر همراه با افزایش ابر گاهی وزش باد و احتمال رگبار و باران خواهد بود، بیشترین میزان دما در این روز 21 و کمترین دما 10 دجه پیش بینی می شود. همچنین در روز یکشنبه 20 فروردین، آسمان تهران نیمه ابری گاهی همراه با افزایش ابر پیش بینی می شود و بیشترین دما در این روز 20 و کمترین دما 21 درجه پیش بینی می شود

 

 

4242

کد خبر 652332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =