سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه‌ای از ورود گرد و غبار به کشور خبرداد و اعلام کرد: این گرد و غبار که در ساعتهای آینده از مرزهای غربی وارد می‌شود استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه و بوشهر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است؛ با عبور موجی از نوار شمالی کشور، در مناطقی از غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکزی ایران بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می شود. 

با توجه به تصاویر دریافتی از ماهواره هواشناسی، تشکیل توده گرد و خاک را روی قسمتهای مرکزی عراق و هدایت آن به سوی مرزهای غربی کشور را نشان می‌دهد، از این رو از اوایل شب جمعه و طی شنبه پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در استان خوزستان، ایلام و با شدت کمتر در کرمانشاه و بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

با توجه به شرایط جوی فوق، توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

از سوی دیگر مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان شایعه تعطیلی مدارس به دلیل گرد و خاک را تکذیب و اعلام کرد: براساس اطلاعیه هواشناسی توده گرد و غباری که از امشب وارد خوزستان می شود، غلظت بالایی ندارد، بنابراین مدارس و ادارات فردا شنبه دایر هستند.

۴۷۴۷
کد خبر 652404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =