فرماندار ارومیه از آغاز فرایند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر در هیات اجرایی به مدت یک هفته خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی، عباس حسن خاني با اعلام این مطلب گفت:  با توجه به آغاز فرايند رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، کار بررسی صلاحیت داوطلبان درهیات اجرایی شهر اروميه از عصر امروز در حال اجراست.

وي با اعلام اينكه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی شهرستان طبق ماده ۴۷ قانون از تاریخ ۱۷ فروردین تا ۲۳ فروردین ماه به مدت یک هفته انجام می شود، افزود: ظرف یک هفته هیات اجرایی صلاحیت داوطلبان شوراها را بررسی و نتایج را به هیات نظارت اعلام می کند.

فرماندار اروميه تصريح كرد: مطابق قانون بعد از پایان فرآیند ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها، مراجع چهارگانه ده روز فرصت داشته اند تا جواب استعلامات خود را به فرمانداري ارسال نمايند تا بعد از اين مدت براساس ماده ۴۷ قانون انتخابات شوراهاي اسلامي روند بررسي صلاحيت نامزدها در هيأت اجرايي آغاز شود.

حسن خاني بر رعايت اصل بي طرفي و توجه به مر قانون در بررسي صلاحيت داوطلبان تأكيد كرده و گفت: براساس کلیات برنامه زمان ‌بندی انتخابات پنجمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، اعضاي هیأت‌ اجرایی موظفند بیست و چهارم فروردین صورت جلسه بررسی صلاحیت ها را به هیأت‌های نظارت شهرستان ارسال نمايند تا مراحل بعدی بررسی صلاحیت‌ها انجام پذیرد.

وي خاطرنشان كرد: هیات نظارت شهرستان اول اردیبهشت ماه نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان را به هیات اجرایی اعلام می کند تا فرمانداري نیز دوم اردیبهشت ماه نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به داوطلبان اعلام كند.

پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

46

کد خبر 652667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =