رییس جمهور در بخشنامه‎ای به تمامی دستگاههای اجرایی و نامه‎هایی به معاون اول و وزیر امورخارجه، از آنها خواست جهت منویات رهبری و در ادامه اقدامات انجام شده در این عرصه، برنامه‌های اجرایی پیشنهادی خود را برای شتاب بخشیدن به فعالیتهای تحت مسوولیتشان، ارائه کنند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن بخشنامه حجت الاسلام حسن روحانی به این شرح است:

در جهت اجرای شایسته، همه جانبه و جهادی منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال "اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال" و در ادامه اقداماتی که تاکنون در حوزه ماموریت‌های آن وزارت، سازمان، نهاد در جهت تحقق سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است و نتایج آن در قالب کاهش قابل توجه نرخ تورم، افزایش صادرات غیرنفتی، افزایش چشمگیر تولید و صادرات نفت، ایجاد فرصت‌های شغلی قابل توجه و دستیابی به رشد اقتصادی بالا به منصه ظهور رسیده‌ است، به جنابعالی ماموریت داده می‌شود در چارچوب شیوه‌نامه و زمان‌بندی که سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام خواهد کرد، برنامه‌ها و بسته‌های اجرایی پیشنهادی برای شتاب بخشیدن به فعالیتهای تحت مسوولیت یا انجام فعالیت‌های جدید را تدوین و به سازمان مذکور ارائه فرمائید.

ریس جمهور همچنین در نامه جداگانه ای به معاون اول رییس جمهور، از وی خواست در چارچوب سازماندهی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به طور مستقیم بر انجام دقیق و به موقع این ماموریتها نظارت نموده و در فواصل زمانی یک ماهه گزارش پیشرفت کارها را ارائه دهد.

متن نامه حسن روحانی خطاب به اسحاق جهانگیری به این شرح است:

 همانطور که استحضار دارید، در اجرای مطلوب برنامه "اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال" که به عنوان شعار سال توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اعلام شده است، ماموریتهای ویژه ای برای تعدادی از وزرا، معاونین و مشاوران محترم رییس جمهور تعیین و ابلاغ شده است. شایسته است جنابعالی در چارچوب سازماندهی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به طور مستقیم بر انجام دقیق و به موقع این ماموریتها نظارت نموده و در فواصل زمانی یکماهه گزارش پیشرفت کارها را به اینجانب اعلام فرمایید.

ضمنا ضروری است موارد زیر به طور ویژه با مسئولیت جنابعالی مورد بررسی قرار گیرد و برنامه و پیشنهادهای اجرایی در خصوص هر یک از آنها تدوین و ارائه گردد؛

1-  ایجاد هماهنگی و پیگیری تا حصول نتیجه کامل با سایر قوا و نهادهای کشور برای تحقق الزامات امنیتی، قضایی و قانونی در زمینه تحقق شعار سال.

2-  پیشنهاد ساز و کارهای مناسب برای ساماندهی فعالیت بنگاههای بزرگ غیرخصوصی کشور (تولیدی و پیمانکاری) شامل بازتعریف ماموریتها و حیطه های موضوعی و جغرافیایی با هدف:

     الف- برقراری ارتباط میان بنگاههای کوچک و متوسط با بنگاههای بزرگ

     ب‌-  به حداقل رسانیدن تداخلهای غیرسازنده بین بنگاههای خصوصی و غیرخصوصی در مسیر رقابتی کردن فعالیتهای اقتصادی

     ج‌-  استفاده حداکثری از ظرفیتها و توانمندیهای بنگاههای بزرگ

3-  اعمال نظارت بر برنامه ریزی دقیق بودجه ای و مالی (بانکی و بازار سرمایه) با حداکثر پیش بینی پذیری برای سال 1396

4-  برنامه اجرایی کاهش محسوس و در نهایت جلوگیری کامل از ورود کالای قاچاق با تاکید بر مبارزه با عوامل اصلی و مهم این عرصه

گفتنی است نامه‌های مشابه دیگری هم برای وزرای کار، اقتصاد و صنعت و روسای سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی و صندوق توسعه ملی از سوی رئیس جمهور ارسال شده است.

27212

کد خبر 653487

برچسب‌ها