روحانی: اخلاق در انتخابات قربانی نشود/ به رقیب اخم نکنیم

رئیس جمهور کشورمان خواستار توجه به گفتمان تولید و اشتغال و کار در سال جاری شد.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی در آئین افتتاح پروژه های عمرانی در مازندران افزود : باید بگذاریم این مرغ خوش آواز اخلاق و آرامش در زندگی ما ادامه داشته باشد و به آن تیراندازی نکنیم و این فرشته اخلاق همچنان بالای سر ما به پرواز بپردازد. نباید اخلاق در انتخابات قربانی شود.

وی گفت : برای چه و که باید دین خود را بفروشیم ، چرا باید اخلاق و صداقت را فدا کنیم، باید شرایطی ایجاد کنیم که انتخابات اخلاقی و شکوهمند داشته باشیم و به خیر کشور و دین مبین اسلام باشد.

اهم اظهارات رئیس جمهور را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* شرایط انتخاباتی ما با کشورهای اروپایی و آمریکایی تفاوت دارد و ما زیر چتر ولایت فقیه ، قانون اساسی و بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار داریم و از همه مهم تر ، ما در کشور اسلامی زندگی می کنیم و باید ادبیات ما نیز با شرایط بزرگان دین ما همخوانی داشته باشد.

*باید همه ما کینه ها را کنار بگذاریم و برادرانه در کنار یکدیگر کار کنیم ، چرا که کینه ها خواب و نشاط را از انسان سلب می می کند. ما باید زمینه ای را فراهم کنیم که مردم ما در سایه نشاط و شادابی و امنیت زندگی کنند.

*ما باید رقیب را بپذیریم و نباید نسبت به حضور رقیب اخم کنیم و نگران باشیم ، نباید به گونه ای فکر کنیم که حضور رقیب زندگی را بر ما تنگ می کند و با دیدن آن ، جوری حرکت و به گونه ای برخورد کنیم که انگار نمی خواهیم رقیب را ببینیم.

*ما همه اهل یک کشور و مملکت هستیم و باید برای آبادانی کشور تلاش داشته باشیم و همه تلاش خود را برای تولید و اشتغال جوانان به کار بگیریم .

*همه ما باید از خوشی و نشاط مردم خوشحال باشیم و دست به دست هم بدهیم تا کارها پیش برود.

* همه باید گفتمان خود را کار و تلاش و اشتغال قرار دهیم، انتخابات ریاست جمهوری و شوراها باید با یک تحرک بسیار خوب و حضور باشکوه مردم همراه شود چراکه ما در شرایط حساسی قرار داریم و باید وحدت و قدرت خود را به دنیا نشان دهیم.

*{روحانی در پاسخ به منتقدان افزایش تحرک دولت یازدهم}: دولت با برنامه ریزی که در ابتدای کار انجام داد در طول سال از جمله دهه فجر، هفته دولت ، ابتدا و انتهای سال و تمامی مناسبت ها پروژه هایی را برای افتتاح داشته است.

*این روند نیز با برنامه ریزی در روزهای آخر دولت یازدهم ادامه داشته و این نمایش تلاش کارگزاران دولت، نمایندگان مجلس و به طور کلی همت ملی است.همه ما باید از تحرکی که برای توسعه کشور انجام می شود و از نشاط مردم خوشحال باشیم.

*{با اشاره به وضعیت سرمازدگی باغ های مرکبات مازندران}: دولت در حد مقدور کمک هایی را برای جبران خسارات به باغداران داشته است. کارهای بزرگی در حوزه های عمرانی در استان مازندران در دست اجراست و دولت مصمم به خدمتگزاری به مردم است.

*{در فرمان افتتاح طرح‌ها و پروژه‌ها وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان مازندران پس از استماع گزارش دکتر قاضی‌زاده هاشمی}: موضوع سلامت، بهداشت و درمان در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و یکی از افتخارات دولت تحولی است که در این راستا حاصل شده است.

*{در استان مازندران ۳ هزار تخت بیمارستانی وجود داشته که در طول سال‌های گذشته بیش از هزار تخت به آن اضافه شده و با برنامه‌ریزی مسئولان هزار تخت دیگر نیز در برنامه کاری قرار دارد. البته این به معنای آن نیست که توانسته‌ایم به نقطه مطلوب برسیم و باید اقدامات در این راستا ادامه پیدا کند.}

*{ در فرمان افتتاح پروژه‌های وزارت جهاد و کشاورزی در استان مازندران}:اگر سه وزارتخانه نیرو، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برای تجهیز اراضی و فناوری‌های مدرن دست به دست هم بدهند، هدف دستیابی به تولید و اشتغال به خوبی حاصل خواهد شد.مردم مازندران علاقمند به کار و کوشش هستند و باید به آنان کمک کنیم.

* استفاده چندباره از اراضی در طول سال را بسیار مهم است. در برخی از کشورهای جنوب شرق آسیا، از بعضی از اراضی در طول یکسال، ۸ بار استفاده می‌شود و ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم امکان استفاده چند باره را از اراضی خود در کشور، ایجاد کنیم.

* باید خود را برای یک تحول بزرگ در کشور آماده کنیم، امروز زمینه برای صادرات انواع محصولات کشاورزی، فراهم است و ایجاد بنادر و توسعه آنها نیز تسهیل‌کننده آن خواهد بود، البته باید همپای آن در زمینه سازماندهی هم تلاش کنیم.

*{ در فرمان افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های وزارت ورزش و جوانان در استان مازندران نیز با تقدیر از دست‌اندرکاران ورزش کشور و قهرمانان ملی که در صحنه‌های مختلف ورزشی برای ملت ایران افتخارآفرینی کردند}: بهره‌برداری از ۱۱۹۰ پروژه ورزشی در طول ۳.۵ سال گذشته در کشور، افتخاری برای دولت است و نشان می‌دهد که ملت ایران مردمی ورزش دوست بوده و خادمان مردم هم گام‌های خوبی در راستای توسعه ورزش برداشته‌اند.ورزش تضمین‌کننده سلامت جامعه بوده و برای نسل جوان اهمیت فراوانی دارد.

*خوشبختانه خدمات خوبی در استان مازندران در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته به طوری که اعتبارات مناسبی در این حوزه اختصاص یافته و پهنای باند در این استان ۸.۵ برابر شده است.

*امروز مسأله تقویت ارتباطات با زندگی، شغل، فناوری، علم و رابطه با جهان در ارتباط است و دیگر تنها یک موضوع تشریفاتی و لوکس نیست، بلکه به عنوان یک ضرورت مطرح است. در طول سال‌های گذشته، تلاش‌های زیادی از سوی دولت صورت گرفته تا ثابت کنیم، مسأله تقویت ارتباطات مجازی و شبکه‌های اجتماعی که برخی تصور می‌کردند باید هر وقت دلشان خواست این شبکه‌ها را ببندند، یک ضرورت است و میلیون‌ها جوان و افراد تحصیلکرده، کشور نیاز به آن دارند.

*البته باید نسبت به آن مراقبت‌هایی صورت گیرد چرا که ما باید اخلاق و امنیت دینی و ملی خود را حفظ کنیم اما در عین حال مردم نیز در جامعه رفاه داشته باشند و این امکان‌پذیر است.

*اقداماتی که در این دولت برای اکتشاف معادن انجام شده است، ۲.۵ برابر ۹۰ سال گذشته است و این کار بزرگی است که در دولت یازدهم انجام شده و نتایج آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

*{ با اشاره به آمارهای خوشحال‌کننده در کل مناطق کشور}: کشف و اکتشاف معادن می‌تواند به اشتغال‌زایی کمک کند. طبق آمار بانک مرکزی وضعیت معادن در سه ماهه اول و دوم سال نشان می‌داد که رشدی ندارد، اما در ۳ ماهه سوم سال بانک مرکزی اعلام کرد که معادن کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

*اید به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، بخش خصوصی، کارگران، مهندسان و ملت ایران تبریک گفت که چنین کار بزرگی را انجام داده‌اند و باید ادامه یابد.باید همانطور که مقام معظم رهبری بر امر اشتغال و تولید در سال جاری تأکید کرده‌اند، کار مضاعف انجام دهیم و به آنچه که هدف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برسیم. مسأله اشتغال و کارآفرینی برای همه روستائیان و کل کشور حائز اهمیت است.

* باید برای هر روستا، مزیت‌هایی در نظر بگیریم و طرح مورد نظر وزارت کار و تأمین اجتماعی مبنی بر اینکه برای هر روستا یک محصول اصلی که دارای مزیت است، تعریف شود، باعث تحرک در زندگی و اشتغال مردم خواهد شد.

*{با تأکید بر اینکه بخش خصوصی در صنعت گردشگری فعال شده و حرکت‌های خوبی در این زمینه انجام شده است}: با ساخت هتل‌ها، زیربنای گردشگری کامل می‌شود و تجهیز ناوگان هوایی، ریلی، بنادر و دیگر زیرساخت‌ها، به این صنعت کمک می‌کند. گردشگری یکی از راه‌های سریع اشتغال‌زایی است و با توجه به جاذبه‌های فراوان مذهبی و گردشگری ایران، می‌توان توریست‌های فراوانی را جذب کشور کرد.

*{با اشاره به حساسیت‌های برخی در کشور، برای برنامه صد روزه اول دولت یازدهم و همچنین اقدامات مهم این دولت در همین زمینه}در همان صد روزه اول دولت با آقای آخوندی و رییس سابق بنیاد مستضعفان جلسات متعددی در باره جاده شمال برگزار شد و یکی از دستگاه‌های امنیتی در این زمینه مسایلی داشت. اما متأسفانه برای اتمام این پروژه، زمان طولانی سپری شد و در طول ۱۷ سال گذشته تنها ۳۰ درصد تحرک داشت.

*امیدواریم پروژه تهران - گچسر از جاده شمال در دولت یازدهم، انجام شود چرا که جاده شمال، ملی بوده و برای همه مردم ایران حائز اهمیت است. سه طرح جاده فیروزکوه، هراز و شمال، مهم‌ترین کار دولت یازدهم برای مردم ایران است و امیدواریم قدم به قدم جلو برویم.خوشحالیم که پروژه‌های دولت تدبیر و امید به اندازه‌ای زیاد است که برای افتتاح آنها، فرصتی نمی‌شود.

رئیس جمهوری و تعدادی از اعضای هیات دولت صبح امروز برای افتتاح 34 طرح آماده بهره برداری و آغاز عملیات اجرائی 9 طرح به مازندران سفر کردند.

بهره برداری از طرح ها و آغاز عملیات اجرائی آنها به صورت ویدیوکنفرانسی با حضور رئیس جمهوری در بندر امیرآباد آغاز شد .پیش از بهره برداری یا کلنگ زنی مجموعه طرح های هر وزارتخانه ، وزیران دولت به صورت جداگانه گزارشی را با حضور در محل اجرای طرح ها به رئیس جمهوری ارائه کردند و سپس دکتر روحانی دستور افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی را صادر کرد.

برای اجرای 34 طرح زیربنائی ، عمرانی و اقتصادی در بخش های مختلف که بیش از هشت هزار نفر اشتغال زایی دارد ، افزون بر 18 هزار و 650 میلیارد ریال هزینه شده است .

راه اندازی نخستین کارخانه تولید کاغذ تحریر کشور ، 6 پست اسکله با ظرفیت 3.5 میلیون تن ، دیوار حفاظتی، تجهیزات تخلیه و بارگیری ، سیلوی 46 هزار تنی غلات ،انبار ذخیره روغن 7 هزار و 500 تنی در بندر امیر آباد ، واحد ذغالشویی 700 هزار تنی البرز شرقی ، تونل پل سفید و 40 کیلومتر از بزرگراه قائمشهر- تهران، تونل چالوس- نوشهر، کمربندی ساری و محور بهشهر زاغمز ، بزرگترین پایانه صادراتی خاوریار خاورمیانه و 13 واحد درمانی و بهداشتی از مهم ترین طرح هایی است که به بهره برداری رسیده است .برای آغاز عملیات اجرایی 9 طرح عمرانی و زیربنایی نیز دولت حدود 15 هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی کرده است.

اتصال اسکله رورو بندرامیرآباد به شبکه راه آهن سراسری، شهرک صنعتی شرق استان، احیای تالاب میانکاله، سالن کشتی پنج هزار نفری ، کارخانه چوب ام دی اف از مهمترین پروژه هایی است که در این سفر عملیات آن اجرایی شد.

در نخستین سفر رئیس جمهوری به مازندران که در مهرماه سال 94 انجام شد، 46 طرح با اعتباری حدود 10 هزار میلیارد ریالی مصوب شد که تاکنون از لحاظ اعتباری حدود 90 درصد اعتبار آن نقد شد و از لحاظ فیزیکی نیز تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری و یا در زمان مقرر مصوب افتتاح می شود.

در مجموع در دولت تدبیر و امید حدود 5 هزارو 560 طرح عمرانی با اعتباری افزون بر 80 هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید و برای حدود 150 هزار نفر نیز ایجاد اشتغال شد.

29212

کد خبر 653686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =