سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: برخوردهای دوگانه و سیاسی اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر روندی شکست خورده و ناکارآمد است.

به گزارش خبرآنلاین، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تمدید تحریم های حقوق بشری علیه کشورمان توسط اتحادیه اروپایی گفت: جمهوری اسلامی ايران روند تكراری و ناسالم برخوردهای دوگانه و سياسی و سوءاستفاده ابزاری از حقوق بشر توسط اتحاديه اروپا، از جمله تمديد تحريم های يك جانبه غيرمشروع به بهانه نقض حقوق بشر، كه سياستی شكست خورده و ناكارآمد است را محكوم می كند.

وی افزود: متاسفانه اتحاديه اروپا نشان داده است كه درک درست و واقع بينانه ای از وضعيت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ايران را ندارد و با برخوردهای كاملا سياسی، چشمان خود را بر واقعيات مربوط به حقوق شهروندی در نظام مردمسالاری دينی در ايران بسته است. 

«قاسمی» تصریح کرد: جمهوری اسلامی ايران فارغ از اين قبيل وارونه نمايی ها و جوسازی ها به مسير خود در حفظ و ارتقاء حقوق شهروندان خود بر اساس اصول مترقی اسلامی و قانون اساسی ادامه خواهد داد.


49310

کد خبر 654008

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
    7 20
    حقوق بشر وقتی رعایت می شور که بشوی مزدورشان. نوکرانشان در منطقه حقوق بشر رعایت می کنند بنابراین اقای ظریف وروحانی بفهمید این دلواپسان زیاد بیراه نگفته اند که نمی شود به این کشورهای دورغگو اعتماد کرد این اعتماد بی ربطتان بود که اکنون با این کار شکنی ها و برگشتن تحریمات مواجه هستید چطور انها تا بتون نریختند توی اب سنگین اراک عتماد نکردند ولی شما به خیلی از چیزها به انها اعنماد کردید . هرچند اینها برای ملت بهتر است چون می فهمند اینها همه دورغگو هستند.