ایسنا نوشت: هم‌زمان با روز مالیات در آمریکا، هزاران تن از شهروندان این کشور در شهرهای مختلف علیه پنهانکاری ترامپ در ارائه اظهارنامه مالیاتی خود در حالی به خیابان‌ها آمدند که برخی از این اعتراضات به خشونت کشیده شد.

به گزارش شبکه خبری ای‌.بی‌.سی، در پی به خشونت کشیده شدن این اعتراضات در کالیفرنیا، به گفته رییس پلیس این منطقه تاکنون ۱۵ تن بازداشت شده‌اند و انتظار می‌رود با توجه به تداوم درگیری‌ها این تعداد طی ساعات آتی افزایش یابد.

این تظاهرات در شهرهای مختلف آمریکا از واشنگتن تا دنور و لس آنجلس در حالی ادامه دارد که معترضان در آن خواهان ارائه اظهارنامه مالیاتی از سوی دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری این کشور هستند.

ترامپ اولین رییس‌جمهوری آمریکا در چهار دهه اخیر است که از انتشار کامل اظهارنامه مالیاتی خود اجتناب می‌کند. برگزارکنندگان "راهپیمایی مالیات" در بیش از ۱۵۰ شهر در سراسر آمریکا تلاش داشتند تا توجهات را به سمت امتناع ترامپ در انتشار سابقه مالیاتی‌اش جلب کنند؛ کاری که روسای جمهوری پیشین آمریکا از بیش از ۴۰ سال پیش انجام می‌دهند.‌                   

حامیان و مخالفان ترامپ شنبه در "کالیفرنیا پارک" واقع در شهر برکلی اعتراضات رقابتی برگزار کردند که نهایتا به زد و خورد فیزیکی کشیده شد. معترضان بطری‌های آب و قوطی به سمت یکدیگر پرتاب کردند و پلیس از یک وسیله انفجاری برای برقراری نظم استفاده کرد. 

طبق گزارش رویترز، یک سری از معترضان با صورت‌های آغشته به خون همچنان درگیر بودند. هنوز آماری رسمی از تعداد زخمی‌ها منتشر نشده اما رسانه‌ها به نقل از پلیس اعلام کردند که درگیری‌ها دست‌کم ۱۱ زخمی داشته است. ‌

52310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 655261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =