ایرنا نوشت: کره شمالی می گوید تا زمانی که دولت آمریکا دست از دشمنی و سیاست های خصمانه اش علیه پیونگ یانگ بر ندارد، با واشنگتن وارد گفت وگو نمی‌شود.

روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب حاکم کار کره شمالی روز دوشنبه در مطلبی به این موضوع اشاره کرد و نوشت: چنانچه سیاست های خصمانه آمریکا کنار گذاشته نشود موضوع گفت وگو از نظر ما منتفی و غیر ممکن است.
چین هم قبل از این گفته بود که مساله هسته ای شبه جزیره کره حل نمی شود مگر اینکه کره شمالی و آمریکا مستقیما وارد مذاکره شوند.


کره شمالی می گوید که آمریکا تمامی تسلیحات هسته ای و نظامی پیشرفته خود را به منطقه شبه جزیره کره گسیل داشته که در چنین شرایطی گفت وگو بی معنا و غیرممکن است.
ارگان حزب حاکم کره شمالی در ادامه گزارش خود آورده است که آمریکا برای اینکه توجیهی برای فشارهای اقتصادی و تحریم هایش بر روی پیونگ یانگ داشته باشد، این کشور را مقصر مسایل موجود قلمداد می کند.


گزارش یادآور می شود: آمریکا کوشش زیادی می کند تا مشخصا نشان دهد کره شمالی اصلی ترین عامل شکست راهبردهای مسالمت آمیز برای حل مساله در دو دهه گذشته بوده است که این یک راهبرد خصمانه دیگر این کشور محسوب می شود.
بر اساس اعلام ارگان حزب حاکم کره شمالی، راهبردهای دوگانه و خصمانه آمریکا برای همه رو شده است چرا که این کشور از یک سو فشار و تحریم ها را دنبال کرده و از طرف دیگر با وارد کردن نیروهای نظامی و تسلیحات به منطقه رزمایش برگزار می کند. این در حالیست که آمریکا آشکارا در بوق و کرنا می کند که گزینه نظامی هم روی میز است.


نشریه کره شمالی افزوده است: آمریکا هم کشورهای دیگر را ترغیب کرده است فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی بر پیونگ یانگ را افزایش دهند و هم می گوید که اگر آنها کمک نکنند به تنهایی علیه کره شمالی اقدام خواهد کرد و در چنین شرایطی هیچ گفت و گویی میان دو طرف انجام نخواهد شد.
روزنامه «رودونگ سینمون»، ارگان حزب حاکم کره شمالی دیروز نیز در گزارشی شدیدالحنی اعلام کرده بود که پیونگ یانگ آماده است تا برای به نمایش گذاشتن قدرت نظامی کشور، ناو هواپیمابر آمریکا و دو ناو جنگی ژاپنی همراه وی در اقیانوس آرام را منهدم و غرق کند.
این دو کشور قرار است در منطقه اقیانوس آرام اقدام به برگزاری رزمایش دریایی مشترک کنند.
انتشار این گزارش ها در حالی صورت می گیرد که بر اساس اعلام برخی رسانه های منطقه، رژه اخیر نظامی کره شمالی نشان داد که این کشور برای جنگ هسته ای آماده می شود.

49310

کد خبر 658049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =